FOKUS: DZIECI (7+)

Konkurs filmów dla dzieci powyżej 7 roku życia. Biorą w nim udział produkcje animowane wykonane różnymi technikami, które podchodzą do młodego widza poważnie, będąc jednocześnie świetną rozrywką.

 

Narodziny, reż. Roberto Valle (Hiszpania) 2021, 10’, 7+
Carlos dowiaduje się, jego mama jest w ciąży. W ciągu najbliższych miesięcy cały jego świat się zmienia. Po narodzinach brata Carlos zmaga się z emocjami, których nigdy wcześniej nie doświadczył. Film nominowany do nagrody Goya.

 

Astra, reż. Michał Łubiński (Polska) 2022, 15’, 7+
6-letnia Astra próbuje powstrzymać starszą siostrę przed udziałem w niebezpiecznej misji. Kiedy Anna potrzebuje pomocy, dziewczynka bez wahania sama wyrusza w kosmos. Film nagrodzony na festiwalu „Ale Kino!”.

 

Tajemnica pana Nostoka, reż. Patrice Seiler, Maxime Marion (Francja) 2021, 11’, 7+Pan Nostoc mieszka w tętniącym życiem mieście, ale nigdy się spieszy i nie stresuje. Kiedy nadchodzi noc, wchodzi na strych i godzinami pracuje nad swoim sekretem. Polska premiera.

 

Moja babcia Matylda, reż. Miguel Anaya Borja (Meksyk) 2021, 10’, 7+
Marysię pozostawiono pod opieką babci, która usilnie próbuje nauczyć dziewczynkę samodzielności. Relacja między nimi jest napięta, dopóki babcia nie przypomina sobie sekretu, który skrywa od dzieciństwa. Polska premiera.

 

Meta, reż. Antje Heyn (Niemcy) 2021, 4’, 7+
Film animowany, który w zabawny i eksperymentalny sposób podejmuje tematy zmian, przemijania, cykli, połączeń i interakcji. Wszystko składa się z wielu części i wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Film prezentowany m.in. na Animafest Zagreb. Polska premiera.

 

Tuż po projekcji zapraszamy na warsztaty, które będą świetną inspiracją do odkrywania nowych sposobów rodzinnego spędzania czasu. Zajęcia poprowadzi Justyna Czarnota.
Justyna Czarnota – pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie do 2022 roku kierowała Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
Filmy w wersji z polską lektorką.
Zajęcia w języku polskim.

Data

lis 19 2022
Expired!

Czas

11:00 - 12:45

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12