Organizatorzy

Pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale łączy nas miłość do kina

Są wśród nas osoby zajmujące się selekcją filmów, pozyskiwaniem środków na organizację, rozwijaniem kontaktów z partnerami, opracowaniem programu wydarzeń towarzyszących, koordynacją całorocznych działań edukacyjnych, czy obsługą social mediów. Wspierają nas również oddani wolontariusze, bez których festiwal nie mógłby tak dynamicznie się rozwijać.

Maciej Misztal

Dyrektor Festiwalu

Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracy w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. W swojej pracy łączy doświadczenie animatora kultury z wieloletnią praktyką twórcy filmowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych.

Andrzej Rusin

Dyrektor Programowy

Lubelski animator kultury, instruktor filmowy w Centrum Kultury w Lublinie gdzie od 1992 r. jest koordynatorem Koła Filmowego Kinoteatru Projekt, zajmuje się pracą warsztatową z młodzieżą i
organizacją pokazów filmowych. Od  2012  konsultant
programów stypendialnych MKiDN, Juror Lubelskiej Nagrody Kulturalnej Żurawie oraz młodzieżowego Unia Film Festival. Brał także udział jako instruktor w
wielu filmowych projektach edukacyjnych.
Koordynator lubelskich edycji kilku festiwali promujących krótkometrażowe kino autorskie.

Emilia Rusin

Szefowa Biura Festiwalowego

Jest absolwentką Malarstwa oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS w Lublinie. Artystka malarka, współorganizatorka Festiwalu od 2009 roku. Jej specjalnością jest film animowany, organizuje w Centrum Kultury w Lublinie liczne pokazy animacji. Kieruje pracą biura festiwalowego.

Krystian Drozd

Koordynator Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Gładysz prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Monika Kopiec

Selekcjonerka Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Bibliotekarka, arteterapeutka, pasjonatka kina. Pisze na temat filmoterapii pod adresem Patrzaj w serce. Związana z Zespołem Filmowym Nazwa Była Za Długa, gdzie pełni funkcję producenta.

Jan Znajomski

Selekcjoner Konkursu Filmów Pełnometrażowych
Student socjologii. Od dzieciństwa fascynuje się kinem. Posiada szerokie zainteresowanie kinem poprzez kino dokumentalne, animowane i fabuły. Od niedawno działa na lubelskie scenie stand-up, organizuje różne tego typu imprezy w Lublinie.

Olga Zdybel

Koordynatorka Wolontariatu
Koordynatorka wolontariatu przy Lubelskim Festiwalu Filmowym od 2017 r. Na co dzień starszy instruktor w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Twórczyni projektu WolONline. Wiceprezeska fundacji tanTHEO, realizatorka eventów w firmie Projekt Efektywny. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa. Współorganizatorka sześciu edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Pracowała jako Młodszy Specjalista ds. Programowych w Teatrze Starym w Lublinie. Juror w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Agnieszka Bąk

Koordynatorka Grupy Social Media

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS. Od ponad 3 lat związana z radiem. Współtworzy audycję filmową „Kino w eterze” w Radiu Freee. Kinematografią interesuje się od liceum, a oprócz LFF szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Festiwal Filmu i Sztuki Dwa brzegi.

Gosia Cichalewska

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Mól książkowy, pochłaniający szczególnie chętnie powieści detektywistyczne, kryminalne oraz literaturę grozy.

Olga Obel

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Zajmuje się szeroko pojętym tłumaczeniem filmowym z zamiłowania do kinematografii i popkultury.

Julia Hawrot

Koordynatorka Grupy Technicznej

Absolwentka Produkcji medialnej UMCS. Z LFF związana od 2017 roku. Wolny czas najchętniej spędza oglądając filmy i seriale, w najczęstszym repertuarze znajduje się kino autorskie. W przerwie od oglądania czas zostaje skradziony przez książki, literatura piękna zajmuje większość przestrzeni na półce.

Tomasz Wieleba

Koordynator Lff Tv
Na co dzień bibliotekarz zajmujący się multimediami. Po pracy kinomaniak oraz zapalony fotograf. Działa przy LFF od 2017. Od czasu studiów mocno zaangażowany w wolontariat w różnych instytucjach kultury. Podczas LFF koordynuje działania wolontariuszy z grupy telewizyjnej, nadzoruje tworzenie treści audiowizualnych na potrzebę dokumentacji oraz promocji festiwalu.

Kasia Deputat

Koordynatorka Montażu Lff Tv

Ukończyła Organizację produkcji filmowej na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2015 roku zaczęła swoja przygodę z festiwalem jako montażystka. Obecnie koordynatorka montażu w telewizji festiwalowej.

Kuba Borkowski

Współautor Statuetki Złotego Mrówkojada

Z wykształcenia dekorator wnętrz, z przyuczenia hydraulik. Od 2013 roku fotograf Fundacji Sztukmistrze. Koordynował tworzenie dekoracji podczas EJC 2017 – Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w Lublinie. W latach 2016-2019 roku działał w ekipie telewizji festiwalowej, gdzie zajmował się filmowaniem i montażem. Statuetka Złotego Mrówkojada jego współautorstwa jest wręczana laureatom od XI edycji festiwalu.

Font Resize
Wysoki kontrast