Organizatorzy

Pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale łączy nas miłość do kina

Są wśród nas osoby zajmujące się selekcją filmów, pozyskiwaniem środków na organizację, rozwijaniem kontaktów z partnerami, opracowaniem programu wydarzeń towarzyszących, koordynacją całorocznych działań edukacyjnych, czy obsługą social mediów. Wspierają nas również oddani wolontariusze, bez których festiwal nie mógłby tak dynamicznie się rozwijać.

Maciej Misztal

Dyrektor Festiwalu

Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracy w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. W swojej pracy łączy doświadczenie animatora kultury z wieloletnią praktyką twórcy filmowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Na LFF bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych.

Andrzej Rusin

Dyrektor Programowy

Absolwent historii na UMCS, lubelski animator kultury, instruktor filmowy w Centrum Kultury w Lublinie gdzie jest koordynatorem Koła Filmowego Kinoteatru Projekt. Zajmuje się pracą warsztatową z młodzieżą i organizacją pokazów filmowych. Od 2012 r. juror Unia Film Festival a w latach 2008 – 2019 juror Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego Żurawie. W latach 2012-15 oraz 2019-2020 był konsultantem programów stypendialnych MKiDN. Jako instruktor uczestniczył w wielu filmowych projektach edukacyjnych.
Na LFF bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych, szczególnie interesuje się krótkim metrażem naszych wschodnich sąsiadów.

Emilia Rusin

Szefowa Biura Festiwalowego

Jest absolwentką Malarstwa oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS w Lublinie. Artystka malarka, współorganizatorka Festiwalu od 2009 roku. Jej specjalnością jest film animowany, organizuje w Centrum Kultury w Lublinie liczne pokazy animacji. Kieruje pracą biura festiwalowego i bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych.

Krystian Drozd

Koordynator Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Gładysz prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Monika Kopiec

Selekcjonerka Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Bibliotekarka, arteterapeutka, pasjonatka kina. Pisze na temat filmoterapii pod adresem Patrzaj w serce. Związana z Zespołem Filmowym Nazwa Była Za Długa, gdzie pełni funkcję producenta.

Joanna Ziomek

Selekcjonerka Konkursu Filmów Pełnometrażowych
filmoznawca, bibliotekarka, polonistka; założycielka DKF BENSHI w Lublinie; kolekcjonuje ulubione kadry i od lat konsekwentnie ogląda polskie filmy.

Gosia Cichalewska

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Mól książkowy, pochłaniający szczególnie chętnie powieści detektywistyczne, kryminalne oraz literaturę grozy.

Olga Obel

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Zajmuje się szeroko pojętym tłumaczeniem filmowym z zamiłowania do kinematografii i popkultury.

Olga Zdybel

Koordynatorka Wolontariatu

Koordynatorka wolontariatu przy Lubelskim Festiwalu Filmowym od 2017 r. Na co dzień pracuje w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Twórczyni projektu WolONline. Wiceprezeska fundacji tanTHEO, realizatorka eventów w firmie Projekt Efektywny. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa. Współorganizatorka sześciu edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego “Kontestacje”. Pracowała jako Młodszy Specjalista ds. Programowych w Teatrze Starym w Lublinie. Juror w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Julia Hawrot

Koordynatorka Grupy Technicznej

Absolwentka Produkcji medialnej UMCS. Z LFF związana od 2017 roku. Wolny czas najchętniej spędza oglądając filmy i seriale, w najczęstszym repertuarze znajduje się kino autorskie. W przerwie od oglądania czas zostaje skradziony przez książki, literatura piękna zajmuje większość przestrzeni na półce.

Iga Wójtowicz

Koordynatorka Grupy Medialnej

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ. W czasie studiów aktywnie uczestniczyła w organizacji krakowskiego Miesiąca Fotografii, w 2019 roku była jurorką Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w 2020 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 2021 roku pracuje w Radiu Lublin, gdzie można usłyszeć ją w autorskich felietonach filmowych Iga Movie i w audycji „W kinie w Lublinie”.

Tomasz Wieleba

Koordynator Grupy medialnej
Na co dzień bibliotekarz zajmujący się multimediami. Po pracy kinomaniak oraz zapalony fotograf. Działa przy LFF od 2017. Od czasu studiów mocno zaangażowany w wolontariat w różnych instytucjach kultury. Podczas LFF koordynuje działania wolontariuszy z grupy telewizyjnej, nadzoruje tworzenie treści audiowizualnych na potrzebę dokumentacji oraz promocji festiwalu.

Kasia Deputat

Grupa medialna

Ukończyła Organizację produkcji filmowej na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2015 roku zaczęła swoja przygodę z festiwalem jako montażystka. Obecnie koordynatorka montażu w telewizji festiwalowej.

 

Tomasz Górecki

Koordynator montażu grupy medialnej

Student inżynierii multimediów na Politechnice Lubelskiej. Do telewizji festiwalowej dołączył w 2019 r. jako wolontariusz. Na co dzień pasjonat montażu i komputerów.

Janek Jankowski

ambasador gościnności

Absolwent filologii angielskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pierwszy raz uczestniczył w Lubelskim Festiwalu Filmowym w 2019 r. jako wolontariusz zajmujący się tłumaczeniem filmów i opiekujący się gośćmi.

Michał Ozimek

grupa medialna

Rafał Karaś

grupa medialna

 

 

Agnieszka Bąk

Selekcjonerka filmów krótkometrażowych

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS. Od ponad 3 lat związana z radiem. Współtworzy audycję filmową “Kino w eterze” w Radiu Freee. Kinematografią interesuje się od liceum, a oprócz LFF szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Festiwal Filmu i Sztuki Dwa brzegi.

Marcin Kwaśniewski

Selekcjoner filmów krótkometrażowych

Absolwent kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracownik działu produkcji przy filmach, programach telewizyjnych i teledyskach. Współorganizator festiwalu “Buntownicy Kamery” w Warszawie.

Organizatorzy