Często zadawane pytania

Ile kosztują bilety?

Wstęp na niemal wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące jest darmowy. Bilety obowiązują wyłącznie na seans filmu “Moje wspaniałe życie” w reż. Łukasza Grzegorzka, który odbędzie się 20.11.2021 o godz. 18:00 w Sali kinowej w Centrum Kultury w Lublinie na ul. Peowiaków 12.

Gdzie kupić bilety?

Bilety obowiązują tylko na seans filmu “Moje wspaniałe życie” w reż. Łukasza Grzegorzka. Możesz je kupić wcześniej online przez stronę internetową Centrum Kultury w Lublinie lub w kasie Centrum Kultury na ul. Peowiaków 12 na godzinę przed seansem. Wszystkie pozostałe pokazy filmowe i wydarzenia towarzyszące są darmowe!

Czy w tym roku jest możliwość dostępu online do repertuaru?

Wierzymy, że festiwal opiera się na spotkaniu, a naturalnym miejscem spotkań dla miłośników filmów jest kino. Tęsknimy za rozmowami z naszymi widzami, dlatego w tym roku stawiamy na pokazy stacjonarne. Filmy, które dla Was wybraliśmy najlepiej ogląda się na wielkim ekranie i w przestrzeni, która pozwala na skupienie, a zarazem przeżywanie seansów z innymi widzami. Zapraszamy na pokazy w Centrum Kultury w Lublinie oraz ACKiM UMCS “Chatka Żaka”. Online możecie obejrzeć pokaz otwierający festiwal pt. “Krótko o COVID-19”. Będzie dostępny 19 listopada w godz. 17:30-22:00 na portalu Kultureo.pl w wersji z napisami dla osób niesłyszących. Możecie też wziąć udział w warsztatach online. Na naszym facebookowym fanpage’u będziemy transmitować webinarium “Czy konstytucja jest fotogeniczna?”. Wszystkie pozostałe wydarzenia dostępne będą wyłącznie w formie stacjonarnej.

Czy na miejscu dostanę drukowany program?

Chcemy stać się ekologicznym festiwalem. W zakres działań służących temu celowi wchodzi stopniowe ograniczenie zużycia papieru. Dlatego nie będziemy już drukowali programów festiwalu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie przejrzysty kalendarz, dzięki któremu w prosty i szybki sposób sprawdzicie, co dla Was przygotowaliśmy. Możecie również pobrać program w formie pliku pdf. W trakcie trwania festiwalu w budynku Centrum Kultury w Lublinie znajdziecie planszę z harmonogramem wydarzeń, a nasi wolontariusze z chęcią pomogą Wam w rozeznaniu się w programie. Znajdziecie ich zawsze na godzinę przed pierwszym pokazem do ostatniego seansu danego dnia przed wejściem do Sali widowiskowej i Sali kinowej.

Czy mogę przyjść na pokazy z dzieckiem?

Świetny pomysł! Jeżeli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z kinem, zapraszamy na specjalny pokaz filmów przeznaczonych dla widzów od 7 roku życia, który odbędzie się 27 listopada o godz. 11:00 w Centrum Kultury w Lublinie. Po seansie odbędą się warsztaty dla całej rodziny. Przyjdźcie wszyscy, a z pewnością będziecie się świetnie bawić. Jeżeli Twoje dziecko jest trochę starsze, sprawdź, które filmy są odpowiednie dla jego wieku. Przy każdym tytule znajdziesz informację o sugerowanej grupie wiekowej odbiorców.

Jak mam przygotować się do udziału w festiwalu?

Na początku zaplanuj sobie wolny czas na wizytę w Centrum Kultury w Lublinie lub ACKiM UMCS “Chatka Żaka”. Program możesz w łatwy sposób sprawdzić za pomocą kalendarza na naszej stronie internetowej. Przygodząc do obiektów festiwalowych pamiętaj o przestrzeganiu aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych. Zabierz ze sobą maseczkę i noś ją podczas pobytu w pomieszczeniach. Płyn do dezynfekcji dłoni znajdziesz przed wejściem do sal projekcyjnych. Jeżeli posiadasz certyfikat zaszczepienia przeciw COVID-19 zabierz go ze sobą w formie wydruku lub w wersji elektronicznej np. w smartfonie.

Czy filmy wyświetlane są z angielskimi napisami?

Niemal wszystkie filmy wyświetlamy w wersji z polskimi i angielskimi napisami jednocześnie. Seanse i wydarzenia, które odbywają się wyłącznie w języku polskim są wyraźnie oznaczone w programie.

Czy obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się?

Tak. Wszystkie obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W salach znajdują się również specjalne strefy dla wózków inwalidzkich.