Często zadawane pytania

Ile kosztują bilety?

Wstęp na większość pokazów festiwalowych jest wolny. Dotyczy to wszystkich krótkometrażowych bloków tematycznych, pokazów specjalnych (Versus Fredro, Historia Kina/Historia w Kinie), warsztatów i imprez towarzyszących.

Bilety w cenie 10 złotych obowiązują na pokazy konkursowe (Fokus) krótkich metraży (za wyjątkiem pokazu Fokus: dzieci gdzie wstęp jest wolny). 12 złotych kosztują bilety na pokazy dłuższych filmów –  Fokus: Storytelling.

Można także kupić karnet w cenie 50 złotych na wszystkie płatne pokazy festiwalu.

Gdzie kupić bilety?

Bilety i karnety można kupić online poprzez platformę bilety24.pl a także klikając na “kup bilet” przy poszczególnych wydarzeniach w zakładce harmonogram na stronie LFF, oraz na stronie i w kasie Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Kasa Centrum Kultury jest czynna pon-pt. 10:00-18:00
so. 15:00-18:00 oraz na godzinę przed wszystkimi wydarzeniami biletowanymi.

Czy repertuar dostępny jest online?

W tym roku mamy kolejną edycję festiwalu po pełnym powrocie  do pokazów w salach kinowych, gdzie widzowie mogą najpełniej i w najlepszych warunkach docenić proponowane przez nas filmy.

Czy na miejscu dostanę drukowany program?

Staramy się być ekologicznym festiwalem. W zakres działań służących temu celowi wchodzi stopniowe ograniczenie zużycia papieru. Dlatego nie  drukujemy już programów festiwalu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie przejrzysty kalendarz, dzięki któremu w prosty i szybki sposób sprawdzicie, co dla Was przygotowaliśmy. Możecie również pobrać program w formie pliku pdf. W trakcie trwania festiwalu w budynku Centrum Kultury w Lublinie znajdziecie planszę z harmonogramem wydarzeń, a nasi wolontariusze z chęcią pomogą Wam w rozeznaniu się w programie. Znajdziecie ich zawsze na godzinę przed pierwszym pokazem do ostatniego seansu danego dnia przed wejściem do Sali Widowiskowej i Sali Kinowej.

Czy mogę przyjść na pokazy z dzieckiem?

Świetny pomysł! Jeżeli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z kinem, zapraszamy na specjalne pokazy filmów przeznaczonych dla widzów w wieku od 4  i od 7 roku życia, które odbędą się w sobotę 25 listopada w godz. 10:00 – 11:00 (4+) i 11:30 – 12:30 (7+) w Centrum Kultury w Lublinie. Po obu seansach odbędą się warsztaty dla całej rodziny. Przyjdźcie wszyscy, a z pewnością będziecie się świetnie bawić. Poza tym przy każdym tytule festiwalowego filmu znajdziesz informację o sugerowanej grupie wiekowej odbiorców.

Jak mam przygotować się do udziału w festiwalu?

Na początku zaplanuj sobie wolny czas na wizytę w Centrum Kultury w Lublinie. Program możesz w łatwy sposób sprawdzić za pomocą kalendarza na naszej stronie internetowej.

Czy filmy wyświetlane są z angielskimi napisami?

Niemal wszystkie filmy wyświetlamy w wersji z polskimi i angielskimi napisami jednocześnie. Seanse i wydarzenia, które odbywają się wyłącznie w języku polskim są wyraźnie oznaczone w programie.

Czy obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się?

Tak. Wszystkie obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W salach znajdują się również specjalne strefy dla wózków inwalidzkich.