Często zadawane pytania

Ile kosztują bilety?

Wstęp na większość pokazów festiwalowych jest wolny. Dotyczy to wszystkich krótkometrażowych bloków tematycznych, pokazów specjalnych (Filmowi Lubelacy, Historia Kina/Historia w Kinie), warsztatów i imprez towarzyszących.

Bilety w cenie 8 złotych obowiązują na pokazy konkursowe (Fokus) krótkich metraży (za wyjątkiem pokazu Fokus: dzieci gdzie wstęp jest wolny). 12 złotych kosztują bilety na pokazy konkursowych pełnych metraży, Fokus: Pełny Metraż.

Można także kupić karnet w cenie 50 złotych na wszystkie płatne pokazy festiwalu.

Gdzie kupić bilety?

Bilety i karnety można kupić online poprzez platformę bilety24.pl a także klikając na “kup bilet” przy poszczególnych wydarzeniach w zakładce harmonogram na stronie LFF, oraz na stronie i w kasie Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Kasa Centrum Kultury jest czynna w poniedziałki 10:00 – 17:00, od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Czy w tym roku jest możliwość dostępu online do repertuaru?

W tym roku w pełni powracamy do pokazów w salach kinowych, gdzie widzowie mogą najpełniej i w najlepszych warunkach docenić proponowane przez festiwal filmy. Online dostępne będą wybrane panele dyskusyjne w ramach Lublin Media Meetings: City placement, czyli jak wykorzystać potencjał miasta w filmie (piątek  18.11 w godz. 16:30 – 18:00), międzynarodowy panel Turystyka kulturalna – praktyki, wyzwania, perspektywy (wtorek 22,11 w godz. 12:00 – 13:30), Młodzi a festiwale, czyli przyszłość branży (środa 23.11 w godz. 19:00-20:30) oraz warsztaty scenariuszowe Powrót do kina «Wolność» Magdaleny Wleklik (sobota 19.11. w godz. 12:00 – 15:00).

Wszystkie pozostałe wydarzenia dostępne będą wyłącznie w formie stacjonarnej.

Czy na miejscu dostanę drukowany program?

Chcemy stać się ekologicznym festiwalem. W zakres działań służących temu celowi wchodzi stopniowe ograniczenie zużycia papieru. Dlatego nie będziemy już drukowali programów festiwalu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie przejrzysty kalendarz, dzięki któremu w prosty i szybki sposób sprawdzicie, co dla Was przygotowaliśmy. Możecie również pobrać program w formie pliku pdf. W trakcie trwania festiwalu w budynku Centrum Kultury w Lublinie znajdziecie planszę z harmonogramem wydarzeń, a nasi wolontariusze z chęcią pomogą Wam w rozeznaniu się w programie. Znajdziecie ich zawsze na godzinę przed pierwszym pokazem do ostatniego seansu danego dnia przed wejściem do Sali Widowiskowej i Sali Kinowej.

Czy mogę przyjść na pokazy z dzieckiem?

Świetny pomysł! Jeżeli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z kinem, zapraszamy na specjalny pokaz filmów przeznaczonych dla widzów od 7 roku życia, który odbędzie się 19 listopada o godz. 11:00 w Centrum Kultury w Lublinie. Po seansie odbędą się warsztaty dla całej rodziny. Przyjdźcie wszyscy, a z pewnością będziecie się świetnie bawić. Dla dzieci przeznaczony jest pokaz pełnometrażowego filmu animowanego “Gwiazda Kopernika” w niedzielę 20 listopada w Sali Kinowej w godzinach 11:00 – 12:30. a także Retrospektywa Studia Filmów Rysunkowych z Bielska Białej w sobotę 26 listopada w godzinach 11:00 – 12:30 także w Sali Kinowej. Dzieci mogą spróbować swoich sił na warsztatach animacji poklatkowej prowadzonych przez Monikę Kuczyniecką w sobotę 26 listopada w Sali Prób nr. 3. Jeżeli Twoje dziecko jest trochę starsze, sprawdź, które filmy są odpowiednie dla jego wieku. Przy każdym tytule znajdziesz informację o sugerowanej grupie wiekowej odbiorców.

Jak mam przygotować się do udziału w festiwalu?

Na początku zaplanuj sobie wolny czas na wizytę w Centrum Kultury w Lublinie. Program możesz w łatwy sposób sprawdzić za pomocą kalendarza na naszej stronie internetowej.

Czy filmy wyświetlane są z angielskimi napisami?

Niemal wszystkie filmy wyświetlamy w wersji z polskimi i angielskimi napisami jednocześnie. Seanse i wydarzenia, które odbywają się wyłącznie w języku polskim są wyraźnie oznaczone w programie.

Czy obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się?

Tak. Wszystkie obiekty festiwalowe są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W salach znajdują się również specjalne strefy dla wózków inwalidzkich.