Prezentujemy Jury LFF 2022!

Z radością przedstawiamy Jury LFF 2022!

Hubert Pusek
Montażysta filmowy. Absolwent PWSFiviT w Łodzi. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM) oraz Gildii Montażu i Postprodukcji. W swoim dorobku ma szereg nagradzanych filmów dokumentalnych, m.in. wyprodukowany przez HBO “Wiatr. Thriller dokumentalny” w reż. Michała Bielawskiego, “Trochę raju” w reż. Andrzeja Cichockiego oraz “Antybohatera” w reż. Michała Kaweckiego. Współpracował również przy serialu fabularnym “Brokat”, który zadebiutuje na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

 

 

 

Mariusz Wilczyński
Reżyser animacji, performer, malarz, profesor w Szkole Filmowej w Łodzi. Miał retrospektywy swoich filmów min. w Museum of Modern Art MoMA w Nowym Jorku (2007), Anthology Film Archives w Nowym Jorku (2007 i 2020), Pretoria Art Museum w Pretorii (2007), Tokyo International Forum w Tokio (2014) i innych. W lutym 2020 miała miejsce światowa premiera jego pełnometrażowego filmu animowanego pt. ”Zabij to i wyjedź z tego miasta” nad którym pracował 14 lat. Film zdobył ponad 40 nagród na festiwalach filmowych, m. in. w Ottawie, Annecy, Zagrzebiu, Pradze, Sapporo, Wiedniu, Lizbonie, Chicago, Limie czy Gdyni gdzie, jako pierwsza animacja w historii, zdobył główną nagrodę Złote Lwy.

fot. Renata Dąbrowska

 

Magdalena Wleklik
Scenarzystka filmowa, telewizyjna i radiowa. Niektóre ze swoich scenariuszy reżyseruje. Jej filmy miały pokazy na festiwalach w kraju i za granicą. Przewodnicząca Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi.

fot. Anna Edyta Przybysz/Studio F4

Podziel się ze znajomymi