LFF cały rok! – Jak to na wojnie vol. 1

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Jak to na wojnie” vol. 1

23.09, godz. 18:00,

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki w kasie CK i na evenea.pl

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W marcu pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu.

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Koniec wojny, reż. Sergey Ramz (Rosja) 2019, 25’

Zła wynikającego z ciemnej strony ludzkiej duszy można doświadczyć nie tylko w czasie walki na froncie gdzie wróg jest znany a jego motywacja zrozumiała.. Radziecki oficer szczęśliwie wracający z wojny o krok od rodzinnego domu znaleźć się w pułapce równie groźnej jak podczas wojny.

Straw Widow, reż. Nadav Porat-Chomsky, (Izrael) 2014, 14’

Grupa izraelskich żołnierzy wyrusza na akcję, by pojmać palestyńskiskiego terrorystę A group of Israeli soldiers launch an operation to capture an Palestinian terrorist.

Odłamek (animacja), reż. Dmitry Ivanov (Rosja) 2016, 4’

Żołnierz ranny w czasie wojny wraca do domu, gdzie czeka na niego matka. Czy to, co przeżył, zmieni go na zawsze? Film prezentowany m.in. na MFFA Animator w Poznaniu.

Przeniesienie, reż. Michael Grudsky (Niemcyy) 2017, 22’

Erez wraz z dwoma innymi żołnierzami otrzymują rozkaz przeniesienie więźnia do Zakładu Karnego Megiddo. W drodze dochodzi do sytuacji, który zmusza młodego oficera do zmiany swoich przyzwyczajeń. Najlepszy Film Krótkometrażowy na Filmfestival Max Ophüls Preis 2017.

Czas pokazu 66’

Podziel się ze znajomymi