LFF cały rok! – Jak to na wojnie vol. 1

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Jak to na wojnie” vol. 1

23.09, godz. 18:00,

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki w kasie CK i na evenea.pl

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W marcu pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu.

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Koniec wojny, reż. Sergey Ramz (Rosja) 2019, 25’

Zła wynikającego z ciemnej strony ludzkiej duszy można doświadczyć nie tylko w czasie walki na froncie gdzie wróg jest znany a jego motywacja zrozumiała.. Radziecki oficer szczęśliwie wracający z wojny o krok od rodzinnego domu znaleźć się w pułapce równie groźnej jak podczas wojny.

Straw Widow, reż. Nadav Porat-Chomsky, (Izrael) 2014, 14’

Grupa izraelskich żołnierzy wyrusza na akcję, by pojmać palestyńskiskiego terrorystę A group of Israeli soldiers launch an operation to capture an Palestinian terrorist.

Odłamek (animacja), reż. Dmitry Ivanov (Rosja) 2016, 4’

Żołnierz ranny w czasie wojny wraca do domu, gdzie czeka na niego matka. Czy to, co przeżył, zmieni go na zawsze? Film prezentowany m.in. na MFFA Animator w Poznaniu.

Przeniesienie, reż. Michael Grudsky (Niemcyy) 2017, 22’

Erez wraz z dwoma innymi żołnierzami otrzymują rozkaz przeniesienie więźnia do Zakładu Karnego Megiddo. W drodze dochodzi do sytuacji, który zmusza młodego oficera do zmiany swoich przyzwyczajeń. Najlepszy Film Krótkometrażowy na Filmfestival Max Ophüls Preis 2017.

Czas pokazu 66’

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Font Resize
Wysoki kontrast