LFF cały rok! – Jak to na wojnie vol. 2

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Jak to na wojnie” vol. 2

14.10, godz. 18:00,

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki w kasie CK i na evenea.pl

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W październiku pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu, które ukazują różne oblicza wojny.

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Program:

Mieszkańcy bezdroży, reż.. Heba Khaled (Syria) 2018, 21’

Dokumentalny zapis starć syryjskich bojowników zarejestrowany kamerą przymocowaną do hełmów żołnierzy. Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

UWAGA: FILM ZAWIERA DRASTYCZNE SCENY. TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

Ken-Dror, reż. Idan Barzilay , Mor Israeli (Izrael) 3’

Krótkie, nostalgiczne wspomnienie życia Jehudy Ken Drora – izraelskiego żołnierza, który ujawnił niesamowitą odwagę, narażając życie dla swoich przyjaciół.

Wielki żołnierz, reż. Noa Gusakov (Izrael) 2017, 23’

Jest 1973 rok, czas wojny w Izraelu. 15-letnia Sherry chce mieć chłopaka. Wymiana listów z nieznajomym żołnierzem pozwala jej wierzyć, że właśnie poznała pierwszą miłość. Ale co się stanie, kiedy wyimaginowany żołnierz okaże się prawdziwy?

Ants Apartment, reż. Tofigh Amani, Kurdystan, (Kurdystan/Irak) 11’

Trzyosobowa rodzina czeka, aż na pustyni w Iraku ktoś w końcu ich odnajdzie.

Przejście, reż. Igor Coric (Serbia) 2019, 7’

Trwa wojna. Chłopiec zostaje sam – bliscy zamienili się w… figury geometryczne. Jego upór i desperacja prowadzi do nieoczekiwanego zakończenia. Film nagrodzony m.in. na EFFA Balkanima.

Czas pokazu 65’

Podziel się ze znajomymi