Film Festivals Constellation – start!

Odkrywamy nową, filmową galaktykę!

Wciąż trwają wakacje, ale my pracujemy na pełnych obrotach. Z przyjemnością ogłaszamy, że powstała Film Festivals Constellation, międzynarodowa sieć współpracy festiwali filmowych! Animocje, Lubelski Festiwal Filmowy, Opolskie Lamy, Przeźrocza i StopTrik łączą siły, by zapewnić Wam wyjątkowe doświadczenie filmowe. Pięć unikalnych programów stworzy galaktykę nurtów, stylów i form, będącą wyjątkową okazją do czerpania z bogactwa różnorodnych podejść do kina. Zapraszamy do wyjątkowej podróży, w trakcie której spotka Was niejedno zaskoczenie. Szykuje się jesień pełna emocji.

Już 20 sierpnia zabieramy Was w pierwszą wspólną, filmową podróż. Zaginamy czasoprzestrzeń i w tym samym czasie będziemy w kilku miejscach jednocześnie prezentując znakomite europejskie filmy krótkometrażowe docenione przez widzów na naszych festiwalach. Wybrana przez nas konstelacja filmów to pełna energii mieszanka gatunków i stylów nagradzanego kina festiwalowego.

Działalność sieci zainaugurujemy 20 sierpnia pokazem Constellation Shorts Adventure vol. 1, który odbędzie się równocześnie w  czterech miastach:

Opole, Mały Rynek OpoleFestiwal Filmowy Opolskie Lamy
Maribor, Pekarna Magdalenske Mreže – IFF StopTrik Festival
Bydgoszcz, MÓZG– MFFA ANIMOCJE, Przeźrocza Festiwal Filmowy (zapisy: animocje@mck-bydgoszcz.pl)
Lublin – Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie, LFF – Lubelski Festiwal Filmowy / Lublin Film Festival (rezerwacja wejściówek https://app.evenea.pl/event/851442-12/)

PROGRAM:
???? Marcel, reż. Marcin Mikulski (Polska) 26’ – fabuła
???? Farewell, reż. Leon Vidmar (Słowenia) 6’ – animacja
???? Sen Leocadii, reż. Krzysztof Nowicki (Polska) 18’ – dokument
???? 25/25, reż. Aga Jarząb, Maciek Bączyk (Polska) 4’ – animacja
???? Best Game Ever, reż. Kristóf Deák (Węgry) 20’ – fabuła
wstęp: wolny!

Podziel się ze znajomymi