LFF cały rok – Taksówkarz

1.07, godz. 21:00, Wirydarz CK, wstęp wolny,

liczba miejsc ograniczona

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W lipcu pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu, które łączy postać taksówkarza.

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Poong Jang, reż. Ji Hun Park (Korea Płd.) 2014, 21’

Starszy mężczyzna prosi taksówkarza z Seulu, by zawiózł go do położonego na drugim końcu Korei Sokcho. Młodzieniec potrzebuje gotówki, więc zgadza się na ten nietypowy kurs. Nawet nie przypuszcza, ile ta podróż zmieni w jego życiu.

Three hundred, reż. Aleksiej Bochenin, (Rosja) 2015, 19’

Kostja chce kupić prezent urodzinowy dla córki, ale nie ma pieniędzy. Na jeden dzień zostaje taksówkarzem. Wkrótce przekona się, że nie jest to łatwa praca.

Valera Doesn’t Want A Borscht At All, reż. Pjotrs Karpuhins, (Łotwa) 2015, 23’

Na świecie jest wielu taksówkarzy, ale tylko nieliczni potrafią odmienić życie swoich pasażerów.

Dobry dzień/Good Day, reż. Dasha Charusha (Rosja) 2018, 18’

Abdul jest moskiewskim taksówkarzem. Pewnego dnia do jego auta wsiada ciężarna Lena. Gdy tkwią w korku, kobieta zaczyna rodzić. Ta sytuacja wymaga nietypowych działań.

Love on the Airwaves, reż. Steven Hindes, (Australia), 2012, 5’

Opowieść o trudnej relacji taksówkarza z… zazdrosnym GPS-em.

Czas trwania pokazu 86’

➡️ Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi udziału w wydarzeniach. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

➡️ Pełny regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w Lublinie w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Podziel się ze znajomymi