LFF cały rok! – Komediodramat

Lubelski Festiwal Filmowy cały rok – „Komediodramat”

17.01.2019, godz. 17.00, wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. Filmy włączone do styczniowego pokazu pochodzą z repertuaru LFF 2018.

Wszyscy którym nie udało się być na festiwalu lub chcieliby przypomnieć sobie wybrane filmy będą mieli w ciągu kolejnych miesięcy świetną do tego okazję.

Pamiętajcie jednak, że tylko podczas Festiwalu obejrzeć można cały nasz repertuar.

Program:

1. Kapitalistis, reż. Pablo Muñoz Gómez (Belgia, Francja) 2017, 14’

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a 5-letni syn niezbyt zamożnego kuriera Georgesa marzy o nowym tornistrze. Niestety, o najdroższym w sklepie… Film nagrodzony m.in. na MFF w Locarno i nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

2. Biały, reż. David Moya (Wielka Brytania) 2017, 15’

Po śmiertelnym zatruciu podczas rejsu biały mężczyzna trafia do niezwykłego biura zajmującego się reinkarnacjami. Dowiaduje się, że w następnym wcieleniu nie może być biały. To wywołuje dziwaczną rozmowę.

3. Do samodzielnego złożenia, reż. Astrid Thorvaldsen, Erik Paulsen (Norwegia) 2017, 21’

Rune i Pernille odkrywają, że ich stolik uległ niespodziewanemu zniszczeniu. Wybierają się więc na zakupy. Nie wiedzą, że właśnie padli ofiarą spisku.

4. Dziadek, reż. Amar Kaushik (Indie) 2016, 22’Rolnik dowiaduje się, że ma raka płuc i umrze za kilka tygodni. Zaczyna więc kopać grób. Ale życie zaskoczy go jeszcze raz. Film nagrodzony na Berlinale. Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Tematu.

5. Leader, reż. Katia Priwieziencew, Igor Priwieziencew (Polska) 2018, 19’

Grupa mężczyzn gnębionych przez kobiety dołącza do kursu budowania zdrowych relacji. Trener stosuje bardzo kontrowersyjne metody…

 

Czas trwania pokazu – 91 min.

Podziel się ze znajomymi