LFF cały rok! – Drodzy przyjaciele

Lubelski Festiwal Filmowy cały rok – „Drodzy przyjaciele”
17.12.2018, godz. 18:00, wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Kolejne pokazy LFF cały rok bazują już na repertuarze edycji 2018, wszyscy którym nie udało się być na festiwalu lub chcieliby przypomnieć sobie wybrane filmy będą mieli w ciągu kolejnych miesięcy świetną do tego okazję. Cykl Lubelski Festiwal Filmowy cały rok to projekcje najciekawszych filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych do LFF.
Pamiętajcie jednak, że tylko podczas Festiwalu obejrzeć można cały nasz repertuar.

Psie mięso, reż. Kseniya Tischenko (Rosja) 2017, 31’

Trzech młodych mężczyzn wyrusza w szaloną podróż. Docierają do opuszczonego domu i przygotowują kolację. Gdy jeden z nich oznajmia, że będą jedli psie mięso, najmłodszy wszczyna bunt. Nagroda publiczności na MFF Etiuda&Anima.

Cavello, reż. Sven Bresser (Holandia) 2016, 23’

Kai i Thomas, dwóch 12-latków, są nierozłączni. Łączy ich wielka przyjaźń do momentu, gdy w ich klasie pojawia się nowa dziewczyna, która wpada Thomasowi w oko. Film nominowany do Nagrody Tuschinskiego.

Tryb wyciszenia, reż. Lena Lanskih (Rosja) 2017, 18’

Nastolatka pogardzana przez rówieśników chce w końcu stać się kobietą. Jest w stanie wiele poświęcić, by spełnić swoje marzenie.

Dopóki jest morze/Finche’ c’e’ il mare, reż. Francesco De Giorgi (Włochy) 2017, 23’

Antonio wraca do domu. Musi porozmawiać ze swoim najlepszym przyjacielem Sandro. Nie widzieli się od tragicznego wydarzenia, które zmieniło ich życie na zawsze. Ale teraz Antonio wie, że wkrótce coś się wydarzy. Film nagrodzony na MFF w Rzymie.

Kino Centrum Kultury w Lublinie
wstęp wolny

Podziel się ze znajomymi