LFF cały rok – Pół żartem

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, które wyewoluowało z MFF Złote Mrówkojady. W 2017 na festiwalu pokazaliśmy 150 spośród 3607 filmów zgłoszonych ze 130 krajów. Cykl Lubelski Festiwal Filmowy cały rok to projekcje najciekawszych filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych do LFF. Festiwal często jest jedyną okazją do obejrzenia wielu z tych filmów, a drugą szansę macie właśnie dzięki LFF cały rok!

Pokaz odbędzie się 26.02.2018 o 18 w Centrum Kultury w Lublinie.

Wstęp wolny

 

Romantik, reż. Mateusz Rakowicz (Polska) 2016, 21’

Romantyczna wyprawa do Paryża staje się prawdziwym koszmarem. Film prezentowany m.in. na Toronto International Film Festival. Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Gatunku na LFF 2017.

Tak bardzo cię kocham, reż. Fernando García-Ruiz Rubio (Hiszpania) 2016, 22’

Drobny bandyta Dani zrobi wszystko, żeby policjantka Patricia zwróciła na niego uwagę, nawet, jeżeli będzie to zuchwała zbrodnia. Nagroda Publiczności na Clermont-Ferrand International Short Film Festival.

Totalna harmonia, reż. Roman Jarosz (Polska) 2016, 31’

Adam jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Podczas koncertu dostaje zawału serca. W szpitalu opowiada żonie o tym jak stanął przed nietypowym sądem ostatecznym… Film prezentowany na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Siekany, reż. Lewis Rose (Wielka Brytania) 2015, 17’

Yossi traci pracę w koszernej rzeźni. Nie mogąc znaleźć nowego zajęcia, postanawia udawać muzułmanina i zatrudnić się w sklepie mięsnym specjalizującym się w halal.

93 min.