ŻYCIE PO ŚMIERCI

Czy można przygotować się na odejście kogoś bliskiego? Jak poradzić sobie z konsekwencjami czyjejś śmierci? Co czeka nas „po drugiej stronie”? Na to i inne pytania szukają odpowiedzi autorzy krótkometrażowych filmów wyselekcjonowanych do pokazu „Życie po śmierci”.
Niewidzialny chłopiec, reż. James Fitzgerald (Irlandia) 2020, 21’, 16+

Gdy w małym miasteczku znika młoda dziewczyna, rybak z problemami zostaje zmuszony do konfrontacji z przeszłością, która zniszczyła jego rodzinę. Film nagrodzony m.in. na Galway Film Fleadh. Polska premiera.

 

Podróż do nieba, reż. Linh Duong (Wietnam) 2020, 15’, 15+

50-letnia pani Tam spotyka swojego ukochanego z liceum podczas wycieczki autobusowej do delty Mekongu. Kobieta ma nadzieję na pojednanie, ale czy mężczyzna również? Film prezentowany m.in. na MFF w Locarno.

Dobrze cię widzieć, reż. Vladimir Golovnev (Rosja) 2020, 25’, 18+

Dwaj mężczyźni spotykają się na pogrzebie młodej dziewczyny. W trakcie stypy okazuje się, że nie była im obojętna. Rozpoczyna się seria nieoczekiwanych zdarzeń… Polska premiera.

 

Zima, reż. Giulio Mastromauro (Włochy) 2020, 16’, 15+

Timo, najmłodszy z greckich pracowników wesołego miasteczka, będzie musiał zmierzyć się z najcięższą zimą w swoim życiu. Film nagrodzony David di Donatello. Polska premiera.

 

Co z tym wszystkim (z)robić, reż. Santiago Becker (Argentyna) 2021, 15’, 13+

David wraca do ojczyzny, by zająć się organizacją pogrzebu ojca. Nie wie, od czego zacząć. Reszta rodziny nie wydaje się szczególnie pomocna. Film oparty na prawdziwej historii z życia reżysera. Polska premiera.

Data

lis 22 2021
Expired!

Czas

20:15 - 21:50