WARSZTATY SCENARIUSZOWE „POWRÓT DO KINA «WOLNOŚĆ»”

Tytuł warsztatów to oczywiste nawiązanie do filmu Wojciecha Marczewskiego pt. „Ucieczka z kina «Wolność»”, w którym postaci ożywają na ekranie i rozmawiają z publicznością. Przez ekrany naszych komputerów opowiem o tym, co ważne: o szczęściu, miłości, wolności… Jak pokazać je w kinie? Jak zapisać w scenariuszu? Spotkanie przebiegnie w otwartej formie. Przydadzą nam się polskie scenariusze z Biblioteki Scenariuszy Filmowych na portalu filmpolski.pl. Skonstruujemy idealnego protagonistę. Dobierzemy mu nie mniej idealnego antagonistę. Ustalimy stawkę, o jaką walczą. Wrzucimy ich w akcję i popatrzymy, jak sobie radzą. Pewne jest to, że się skonfliktują. Bo przecież konflikt jest esencją filmowej fabuły. Na koniec zdecydujemy, kto zwycięży. Jednym słowem – nakręcimy w wyobraźni wspólny film. Taki, który chcielibyśmy obejrzeć w kinie. Kochamy kino. Wracajmy do niego po pandemii. Żeby coś przeżyć. Żeby zwiedzić nieznane światy. Żeby poczuć wolność.
Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach prosimy o wcześniejszą rejestrację przez formularz
Zapisy zamykamy 18.11 o godz. 12:00.
Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymacie informacje potrzebne do udziału w zajęciach.
Magdalena Wleklik – scenarzystka filmowa, telewizyjna i radiowa. Niektóre ze swoich scenariuszy reżyseruje. Jej filmy miały pokazy na festiwalach w kraju i za granicą. Przewodnicząca Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi.
Warsztaty w języku polskim.

Data

lis 19 2022
Expired!

Czas

12:00 - 15:00

Koszt

Darmowy

Więcej informacji

Zapisz się

Lokalizacja

Online
Kategoria
Zapisz się