WARSZTATY: FUNKCJA OBRAZU W FILMACH FABULARNYCH ANDRZEJA MUNKA. WSPÓŁPRACA Z OPERATORAMI

Wykład dotyczy osoby i twórczości Andrzeja Munka (1921-1961), wybitnego polskiego reżysera filmowego, współtwórcy Polskiej Szkoły Filmowej, którego sześćdziesiąta rocznica śmierci przypadła w 2021 roku. Zaprezentowana i omówiona zostanie funkcja i znaczenie zdjęć w filmach fabularnych Andrzeja Munka: “Błękitny krzyż”, “Człowiek na torze”, “Eroica”, “Zezowate szczęście” i “Pasażerka”, oraz jego współpraca z operatorami filmowymi, Romualdem Kropatem, Sergiuszem Sprudinem, Jerzym Wójcikiem i Krzysztofem Winiewiczem. Zajęcia poprowadzi dr hab. Marcin Maron.

Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach prosimy o wcześniejszą rejestrację przez formularz: KLIKNIJ, JEŚLI CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ
Zapisy zamykamy 22.11 o 12:00.
Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymacie informacje potrzebne do udziału w zajęciach.

dr hab. Marcin Maron – pracuje w Katedrze Sztuki Mediów Cyfrowych Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Z wykształcenia jest operatorem filmowym, fotografikiem (absolwentem Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi), a także filmoznawcą (habilitację uzyskał w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ w Krakowie). Zajmuje się fotografią i historią filmu polskiego. Jest autorem wielu publikacji, m.in. monografii dotyczącej twórczości filmowej – „Dramat czasu i wyobraźni. Filmy Wojciecha J. Hasa” (wyd. Kraków 2010, nominacja do nagrody im. B. Michałka). Laureat Nagrody Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu nauk o sztuce (filmoznawstwo).

Warsztaty w języku polskim.

Data

lis 22 2021
Expired!

Czas

20:00 - 22:00

Lokalizacja

Online
Kategoria