Ukraina: Dokument

Dokumentalne spojrzenie na współczesną Ukrainę i jej obywateli.

 

Woda święcona, reż.  Andrei Kutsila (Polska) 2023, 19’, 15+
36 dni przed pełnoskalową inwazją Rosji na Ukrainę. W jednej z sypialnianych dzielnic Kijowa po raz kolejny obchodzone jest święto Chrztu Pańskiego. W pobliskim jeziorku wyrąbano w tym celu przerębel. Na brzegu słychać bicie dzwonów cerkiewnych. Ludzie rozbierają się i stają w kolejce… Film prezentowany m.in. na Festiwali Filmowym Przeźrocza.

 

Awitaminoza, reż. Kateryna Ruzhyna (Ukraina, Czechy) 2023, 26’, 16+
Niekorzystna sytuacja na rynku pracy podczas pandemii COVID-19 zmusza Katerynę do pracy w fałszywym call center oferującym magiczne witaminy. Sama zaczyna cierpieć na awitaminozę. Polska premiera.

 

Miejsce pokoju, reż. Antonina Gotfrid (Ukraina) 2023, 27’, 16+
Historie Ukraińców i Ukrainek, którzy uciekając przed wojną dotarli do Berlina. Opowieści przeplatane są występami członkiń zespółu Viltze. Światowa premiera.

 

Budząc się w ciszy, reż. Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi (Niemcy) 2023, 18’, 13+
Dawne koszary Wehrmachtu stały się schronieniem dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Wśród nich są dzieci, które uczą się podstawowych słów w obcym języku, żyją w zawieszeniu, podobnie jak dorośli. Kiedy wszyscy będą mogli wrócić do ojczyzny? Film prezentowany m.in. na MFF w Berlinie.

 

Trzy samochody, reż. Alicja Sokół (Polska) 2023, 16’, 15+
Trzy rodziny ukraińskich uchodźców znalazły azyl w nadmorskiej miejscowości w Polsce. Każda z nich snuje opowieść o niebezpiecznej ucieczce przed wojną. Film prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

 

Data

lis 17 2023
Expired!

Czas

20:00 - 21:45

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12