TOŻSAMOŚĆ

Czasami, by zachować tożsamość, trzeba skonfrontować się ze społeczeństwem, w którym na co dzień się funkcjonuje…

 

Uwięziona, reż. Piotr Bieliński (Polska) 2021, 20’, 16+
Batory to chłopak w ciele dziewczyny. Poznajemy go w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za nagminną jazdę kolejką miejską bez biletu i uderzenie chłopaka byłej dziewczyny. Batory oprowadza nas po swoim świecie złożonym z krat i zamkniętych pomieszczeń. Film nagrodzony m.in. Nagrodą Publiczności na FF Przeźrocza.

 

Jak pokonałem klej i brąz, reż. Vladimir Vulević (Serbia) 2020, 31’, 16+
Michajło pracuje w fabryce w zaniedbanym przemysłowym miasteczku. O jego życiu opowiadają osoby z najbliższego otoczenia. Nie wiedzą jednak, że Michajło obsesyjnie kradnie narzędzia z fabryki i cierpi z powodu utraconej miłości. Film prezentowany m.in. na MFF w Locarno. Polska premiera.

 

Synthol, reż. Piotr Trojan (Polska) 2021, 24’, 15+
33-letni Eryk nagrywa video bloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Ich randka będzie zderzeniem Eryka z rzeczywistością. Film nagrodzony na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.

 

Więzień, reż. Łukasz Gierańczyk, Filip Drzewiecki (Polska) 2021, 14’, 18+
Młody filmowiec spotyka na ulicy Vancouver byłego więźnia i kręci o nim film. Nocny spacer z kryminalistą skutkuje nietypową relacją. Film inspirowany cinema-verite. Film nagrodzony m.in. na FFK w Bostonie.

 

Wróżka, reż. Zoé Arene (Belgia) 2021, 21’, 18+
Początkujący filmowiec, Juan, tworzy dokumentalny portret Coco, trzydziestokilkulatka z marginesu. Praca staje pod znakiem zapytania, gdy Juan odkrywa, że Coco myśli, że jest wróżką. Film prezentowany m.in. na PÖFF Shorts.

Data

lis 26 2022
Expired!

Czas

16:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12