ŚWIAT W OFFIE

Polska jest niesamowicie zróżnicowanym przyrodniczo i kulturowo krajem. Ta różnorodność może być zaskakująca dla odwiedzających nasz kraj turystów, ale i dla nas samych. Wiedzą o tym młodzi filmowcy, którzy osadzają opowiadane przez siebie historie w interesujących lokalizacjach, by pokazać te miejsca niestereotypowo. Dzięki kinu możemy odbyć wyjątkową wycieczkę po Polsce, ale też zainspirować się do prawdziwej turystycznej przygody.
Wydarzenie współtworzone przez Partnera Głównego festiwalu – Polską Organizację Turystyczną.
Wczoraj było piękne niebo, reż. Jędrzej Ziembiński (Polska) 2022, 19’, 15+
Jaga i Grzesiek wybiera się na wyprawę do Puszczy Białowieskiej. W swojej wędrówce przez las odnajdują chwile, które zostaną z nimi na zawsze, przynoszące ciepło i uśmiech, oniryczną swobodę. Światowa premiera.

 

Tramwaj, reż. Bartosz Reetz (Polska) 2021, 22’, 16+
O poranku tytułowy tramwaj wyjeżdża z zajezdni jednego z polskich miast. Młoda nauczycielka rozpoczyna kolejny dzień i jedzie do pracy. Przypadkowe spotkanie sprawia, że powracają dawno uśpione tęsknoty. Film prezentowany m.in. na MFF w Baku i FF Opolskie Lamy.

 

Granica ostrożności, reż. Piotr Michalak (Polska) 2021, 11’, 16+
Dwójka nieznajomych spotyka się przypadkiem w Górach Stołowych. Teren jest trudny, a do schroniska daleko. Będą musieli połączyć siły, aby przetrwać w nieprzyjaznych warunkach. Światowa premiera.

 

Ostatni gwizdek, reż. Karol Lindholm (Polska) 2020, 30’, 16+
Upalne lato, przyczepa campingowa na plaży niedaleko małej miejscowości na Pomorzu. Dwójce braci czas wyznaczają treningi pływackie. Dla młodszego z nich to wyjątkowe wakacje – ojciec przygotowuje go do pierwszego startu na bardzo długim dystansie. Czy uda mu się przełamać swój strach i zrealizować ambicje taty?

 

Mikrokosmosy, reż. Dorota Roś (Polska) 2021, 16’, 13+
Astronauta NASA Jeff Williams zamieścił na swoim profilu w social mediach zdjęcie mozaiki żyznych pól widzianych z kosmosu. Jego followersi odkryli, że to pola należące do gminy Bychawa na Lubelszczyźnie, gdzie życie toczyło się swoim rytmem, pełnym małych tęsknot i radości oraz przygotowań do największego w regionie festiwalu pierogów.

Data

lis 21 2022
Expired!

Czas

18:45 - 20:30

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12