Świat kobiet

Świat kobiet pojawił się w programie LFF-u na 100-lecie uzyskania przez Polki praw obywatelskich. Miał zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron Świata. Ich sytuacja zbytnio się nie poprawia i wciąż powstaje na ten temat wiele filmów. Dlatego kontynuujemy wybór produkcji, które dotykają problemów kobiet w kwestiach, które dla jednych są obcą materią, a dla innych codziennością.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

How High the Moon, reż. Lau Kok Rui (Malezja) 2019, 19’ 

Samotna matka podejmuje dodatkową pracę w sklepie, by poprawić swoją sytuację finansową. Pogoń za zapewnieniem córce przyszłości powoduje wiele dylematów.

Międzynarodowa premiera.

 

 

 

Powiązane, reż. Bartek Bala (Polska) 2019, 22’ 

Reżyser towarzyszy z kamerą trzem kobietom, które spotykają się na terapii alkoholowej. Ich historie i emocje ilustruje tańcem.

Film prezentowany m.in. na FF Opolskie Lamy.

 

 

 

 

Procedura/The Procedure, reż. Mariella Santibáñez Koref (Argentyna) 2019, 12’

Anita jest imigrantką z Wenezueli. Szefowa supermarketu, w którym pracuje, grozi jej zwolnieniem, jeżeli do jutra nie zalegalizuje swojego pobytu w Argentynie. Anita udaje się więc do urzędu imigracyjnego. Pracownik zajmujący się jej sprawą składa jej niemoralną propozycję.

Polska premiera.

 

 

Sukienka, reż. Tadeusz Łysiak (Polska) 2020, 30’ 

Julia tłumi swoją fizyczność, seksualność i żądzę, dopóki na jej drodze nie staje przystojny kierowca ciężarówki, o którym zaczyna fantazjować.

Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Data

lis 26 2020
Expired!

Czas

16:30 - 17:55

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja