ŚWIAT KOBIET

Świat kobiet pojawił się w programie LFF-u na 100-lecie uzyskania przez Polki praw obywatelskich. Miał zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron świata. Ich sytuacja zbytnio się nie poprawia i wciąż powstaje na ten temat wiele filmów. Dlatego kontynuujemy wybór produkcji, które dotykają problemów kobiet w kwestiach, które dla jednych są obcą materią, a dla innych codziennością.

 

Potworniak, reż. Jeong-won Byun (Korea Płd.) 2022, 25’, 15+
Eun-il ma 28 lat i odkrywa, że w jej jajniku znajduje się potworniak z oczami, zębami i włosami. Jakby tego było mało, on zaczyna do niej mówić… Polska premiera.

 

 

Droga Mahso, reż. Martin Pflanzer (Niemcy) 2022, 15’, ?
Animowana ilustracja wiersza Ayedy Alavie będąca reakcją na zabójstwo 22-letniej Mahsy Jiny Amini przez irańską policję moralności. Polska premiera.

 

 

Alba Vulva, reż. Dorka Vermes (Węgry) 2022, 15’, 16+
Oparta na opowiadaniu Nancy Jo Cullen historia Ediny, która nie może pogodzić się z rozpadem wieloletniego związku. Podczas zabiegu depilacyjnego powracają do niej obrazy z przeszłości, a rozmowa z elokwentną kosmetyczką ma niespodziewany skutek. Film prezentowany m.in. na MFF w Sarajewie. Polska premiera.

 

Orgazm (solo), reż. Ananda Safo (Francja) 2021, 12’, 18+
W czasie pandemii nasza seksualność została wystawiona na próbę. Kobiety z różnych środowisk dzielą się swoimi opowieściami o samotnym spełnianiu pragnień. Film prezentowany m.in. na MFFK Go Short w Nijmegen. Polska premiera.

 

Satysfakcja, reż. Josefina Rautiainen (Finlandia) 2023, 6’, 13+
Młoda Alma stawia czoła samej sobie w nieoczekiwany sposób. Film prezentowany m.in. na MFF w Buenos Aires. Polska premiera.

 

Związane, reż. Carmen Córdoba González (Hiszpania) 2022, 10’, 15+
Matkę i córkę łączy wieczna więź, która leczy i rani, i która umacnia się, gdy córka zostaje matką. Film nominowany do Nagrody Goya.

 

Córka swojej matki, reż. Isabel Cavalcanti (Brazylia) 2023, 15’, 16+
Matka zrobi wszystko, by jej ukochana 21-letnia córka nie wyjechała do najzimniejszego miasta na Ziemi. Europejska premiera.

Data

lis 22 2023
Expired!

Czas

17:30 - 19:00

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12