ŚWIAT KOBIET

Świat kobiet pojawił się w programie LFF-u na 100-lecie uzyskania przez Polki praw obywatelskich. Miał zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron Świata. Ich sytuacja zbytnio się nie poprawia i wciąż powstaje na ten temat wiele filmów. Dlatego kontynuujemy wybór produkcji, które dotykają problemów kobiet w kwestiach, które dla jednych są obcą materią, a dla innych codziennością.
Bohaterka, reż. Claudio Casale (Włochy) 2020, 15’, 16+

Shabnam została oblana kwasem, gdy była nastolatką. Dziś jest Bohaterką, aktywistką na rzecz praw kobiet z Indii. Wychowuje córkę, ucząc ją wartości piękna i kobiecej siły, wykraczając poza społeczne konwenanse. Film nominowany do nagrody David di Donatello. Polska premiera.

Obracając się w proch, reż. Hüseyin Aydin Gürsoy (Francja) 2020, 19’, 16+

Elif i jej mąż toną w długach. On chce wrócić do Turcji, ale ona wierzy, że lepsza przyszłość czeka jej syna we Francji. Film wyróżniony na festiwalu Interfilm. Polska premiera.

 

Kot zawsze jest kobietą, reż. Martina Mestrovic, Tanja Vujasinovic (Chorwacja) 2019, 16’, 15+

Filmowy portret Mariji Ujevic Galetovic – jednej z najważniejszych chorwackich rzeźbiarek. Film prezentowany m.in. na DOK Leipzig.

 

Varya, reż. Nika Gorbushina (Rosja) 2021, 24’, 15+

Varya rozpoczyna staż w straży pożarnej, gdzie musi udowodniać wszystkim, że jest gotowa, by tu być. Film prezentowany m.in. na MFF Etiuda & Anima.

Data

lis 25 2021
Expired!

Czas

21:10 - 22:25