RODZINNE SPRAWY

Nie ma dwóch takich samych rodzin, choć na pozór wszystkie wydają się podobne. Czasami rodzinne relacje są wspierające, czasami wręcz przeciwnie. Nie zmienia to faktu, że wszyscy musimy się w nich odnaleźć, niezależnie od tego, jak definiujemy rodzinę.
Krzyżówka, reż. Jan Bujnowski (Polska) 2019, 15’, 13+

Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę. Hasła zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia. Czy z pozoru prosta łamigłówka może być czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie czasu? Film wyróżniony na MFF Etiuda & Anima.

Trzecia runda, reż. Shahar Shamay (Izrael) 2019, 20’, 13+

Ofira jest świeżo upieczoną emerytką. Do tej pory pracowała jako nauczycielka plastyki. Uwolniona od codziennej rutyny, staje przed płótnem, by namalować swój pierwszy od 40 lat obraz. Polska premiera.

Złota rączka, reż. Nicholas Clifford (Australia) 2020, 15’, 15+

Mieszkająca w starym domu Evelyn próbuje popełnić samobójstwo, ale uniemożliwia jej to przybycie Jacka, który dostał zlecenie dokonania kilku napraw. Pomimo początkowej niechęci, kobieta przekonuje się, że potrzebowała pomocy złotej rączki bardziej, niż jej się wydawało. Film prezentowany m.in. na MFF w Kairze. Polska premiera.

 

Barbie & Bob, reż. Raissa Gregori (Brazylia) 2020, 23’, 18+

Młoda para spędza noc w pokoju motelowym w stolicy Brazylii. Usiłują odtworzyć ślub pełen narkotyków, alkoholu, pieniędzy i fanaberii. Międzynarodowa premiera.

 

Akt 100:  Zmiana warty, reż. Anne-Sophie Bailly (Francja) 2020, 25’, 15+

Dorothée wraz z grupką żółtych kamizelek koczuje na jednej z ostatnich blokad drogowych we Francji. Pewnego dnia w ich obozie zjawia się pracownik okradzionej stacji benzynowej Jules, który kwestionuje zasadność postulatów protestujących. Czy ten konflikt da się rozwiązać? Polska premiera.

Data

lis 20 2021
Expired!

Czas

15:00 - 16:40