RODZINA O RODZINIE

Skierowanie obiektywu kamery na własną rodzinę wydaje się prostym rozwiązaniem. W rzeczywistości trzeba mieć mnóstwo odwagi i wyczucia, by podzielić się z widzami tym, co się zarejestrowało, nie przekraczając cienkiej granicy przyzwoitości. Kiedy ta trudna sztuka się udaje, powstają wyjątkowe filmy. Takie, jak te, które wybraliśmy do pokazu „Rodzina o rodzinie”.
Nie wiem gdzie jestem, reż. Jakub Romanowski (Polska) 2020, 22’, 15+

89-letnia Anna w wyniku postępującej choroby Alzheimera musi zamieszkać z rodziną. Wszyscy próbują zaadaptować się do nowej sytuacji.

 

Blisko ziemi, reż. Paulina Sikora (Polska) 2020, 29’, 18+

W małym miasteczku mieszkają Małgorzata i Mariusz, rodzice reżyserki. Mężczyzna jest alkoholikiem. Tej relacji daleko od perfekcji, ale – pomimo ciągłych napięć – jest w niej dużo troski i subtelnych gestów miłości. Film wyróżniony na MFFD Off Cinema.

Karla i Nordahl, reż. Elisabeth Aspelin (Norwegia) 2019, 20’, 12+

Dlaczego 6-letnia Karla uważa Nordahla zarówno za starszego, jak i młodszego brata? Reżyserka podąża za własnymi dziećmi, dokumentując ich codzienność, na którą składają się trudne sytuacje i momenty wypełnione miłością. Film prezentowany m.in. na IDFA.

Data

lis 24 2021
Expired!

Czas

21:15 - 22:30