Przyszłość w offie

Jak będzie wyglądać przyszłość? Dokąd zmierza człowiek? Na te pytania filmowcy już w pierwszych filmach krótkometrażowych próbowali znaleźć rozmaite odpowiedzi, jak chociażby wielki wizjoner, George Méliès, w “Podróży na księżyc” z 1902 roku. Kino science fiction w pewien sposób na światło dzienne wystawia nasze lęki, ale też pozwala nam oswoić się z różnymi wizjami tego, co przed nami. Być może kiedyś będziemy mogli wynająć aktorów, którzy na zawołanie zastąpią członków naszej rodziny? Albo staniemy się nieśmiertelni, przenosząc swój umysł w postać androida? A może kiedyś nasze powietrze będzie tak skażone, że tylko wybrańcy będą mogli oddychać w normalny sposób? Takie trzy futurystyczne scenariusze poznamy w bloku filmowym “Przyszłość w Offie”.
Kuratorka pokazu: Agnieszka Bąk
 Filmy będą transmitowane w wersji z polskimi napisami dla osób niesłyszących. Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.
Ze względu na decyzję dystrybutora film Home Sweet Home nie może zostać pokazany online.

 

Offbeat, reż. Myrte Ouwerkerk (Holandia) 2019, 20’ 

W przyszłości w miastach nie da się już oddychać. 20-letni perkusista Olly chce dostać się pod kopułę, gdzie powietrze jest czyste i gdzie mieszkają najlepsi muzycy. Aby tam zamieszkać musi przejść serię absurdalnych testów. Podda się systemowi czy pozostanie wierny sobie?

Polska premiera.

 

 

Wrażliwość/Sentience, reż. Guillaume Bierry (Francja) 2019, 18’ 

Starsza pani i robot, oboje sfrustrowani swoim stanem fizycznym, decydują się na zamianę ciał.

Polska premiera.

 

 

 

 

Home Sweet Home, reż. Agata Puszcz (Polska) 2019, 21’

10-letni Olaf żyje w świecie, w którym wynajmowanie członków rodziny i przyjaciół jest powszechną praktyką. Chłopak za wszelką cenę chce dostać rolę przyjaciela na przyjęciu urodzinowym bogatej dziewczynki. Wkrótce okaże się, że cena za udział w tej iluzji jest wysoka.

 

Ze względu na decyzję dystrybutora film nie może zostać pokazany online.

Data

lis 28 2020
Expired!

Czas

13:00 - 14:00

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja