PRACA I SENS

Dla części z nas praca to przykry obowiązek, część widzi w niej sens, a dla innych staje się najistotniejszym elementem życia. Praca i sens to dwa nierozerwalne pojęcia, na które możemy spojrzeć z różnych perspektyw dzięki tym krótkometrażowym filmom.

 

Falochron, reż. Eloy Domínguez Serén (Hiszpania) 2022, 27’, 15+
Santi jest nastoletnim ojcem mieszkającym w małym nadmorskim miasteczku. W dzień pracuje jako rybak, a nocami przemyca owoce morza. Podczas gdy jego dziewczyna Lucia sama opiekuje się dzieckiem, Santi, nieobecny i przytłoczony odpowiedzialnością, szuka schronienia i odkupienia w morzu.

 

Każdego roku, w lipcu, reż. Andreas Scheffer (Niemcy) 2021, 16’, 13+
Reżyser już w dzieciństwie śledził w telewizji Tour de France. Zastanawiał się, jak największy wyścig kolarski na świecie wygląda od kulis. Po latach zaczął pracę w telewizji i
miał wreszcie okazję się dowiedzieć. Polska premiera.

 

Kwiaty, reż. Kristian Xipolias (Włochy) 2021, 15’, 13+
Co zrobiłby Antonio Ricci, bohater „Złodziei rowerów”, gdyby mieszkał we Włoszech w 2021 roku? Być może byłby jak Manfredi, bezrobotny 40-latek, którego jedyną szansą jest zostanie kurierem. Ale żeby nim zostać, potrzebuje roweru. Polska premiera.

 

Termin ważności, reż. Joonmin Yoo (Korea Płd.) 2020, 27’, 13+
Jisook pracuje w lokalnym supermarkecie. Daje w prezencie dwójce dzieci produkty bliskie przeterminowania. Skutkiem jej decyzji jest skarga, która może skutkować zwolnieniem jednej z kobiet. Czy Jisook uda się naprawić błąd? Europejska premiera.

Data

lis 19 2022
Expired!

Czas

15:15 - 16:45

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12