MIŁOŚĆ

Trudno o bardziej popularny w sztuce temat niż miłość. Czy w takim razie można jeszcze powiedzieć o niej coś ciekawego? Autorzy i autorki tych filmów udowadniają, że tak.

 

Prawie, reż. Paul-André Robin (Francja) 2022, 28’, 15+
Claire, chora i pozbawiona złudzeń lekarka, wracając ze ślubu swojej siostry, zabiera autostopowicza Yanna, nieco zagubionego mężczyznę uciekającego bez bagażu przed swoim życiem w Normandii. Podczas podróży do Paryża rozmawiają o życiu, lękach i miłości. Polska premiera.

 

Turbo love, reż. Alicja Jasina (Polska) 2021, 7’, 15+
Olivia, która chce być coachką miłości, przygotowuje tutorial o Turbo Love – programie komputerowym, który ma zapewniać pełną kontrolę nad życiem miłosnym. Aplikacja zaczyna jednak żyć własnym życiem. Film nagrodzony na OFSF „Prowincjonalia”.

 

Samogłów, reż. Jakub Prysak (Polska) 2021, 24’, 18+
Eryk to młody chłopak, który porzucił karierę fotografa i zamieszkał w przemysłowym miasteczku, z dala od rodziny i przyjaciół, doi krowy w spółdzielni Mleczny Raj. Wraz z przyjaciółką Marissą, prostytutką z podrzędnego klubu nocnego, pragną odnaleźć swoje miejsce w świecie. Film prezentowany m.in. na MFF Nowe Horyzonty i MFF Etiuda&Anima.

 

21 czerwca, reż. Arthur Beaupère (Francja) 2021, 19’, 15+
Podczas Dnia Muzyki w Ogrodach Tuileries Joseph spotyka byłą dziewczynę, Josephine. Próbuje zatrzymać czas, by na nowo odkryć ich relację. Polska premiera.

 

 

Syntetyczna miłość, reż. Sarah Heitz de Chabaneix (Francja) 2020, 24’, 16+
Diane fantazjuje o Pierrze, z którym pracuje na stacji benzynowej. Kiedy wygrywa dwuosobową wycieczkę po Francji, postanawia zaprosić właśnie jego. Ale nie wie, że Pierre ma już w swoim życiu kogoś wyjątkowego…

Data

lis 20 2022
Expired!

Czas

15:00 - 16:45

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12