MATKI

Historie osamotnionych, zagubionych matek z różnych stron świata.

 

Miłość nie ma z tym nic wspólnego, reż. Yotam Knispel (Izrael) 2022, 15’, 16+
Dean przebywa w areszcie domowym u swojej matki, Riny. Dzień przed rozprawą sądową kobieta konfrontuje się z synem. Film nominowany do Ofira. Polska premiera.

 

 

Dwa dni, reż. Jaro Minne (Rumunia) 2023, 16’, 16+
Gabi na co dzień pracuje we Włoszech. Wraca do Rumunii, by spotkać się ze swoim 2-letnim synem. Po przyjeździe dowiaduje się, że ma dużo mniej czasu, niż się spodziewała. Światowa premiera.

 

 

11:20 am, reż. Dimitris Nakos (Grecja) 2022, 14’, 15+
Olga, pomoc domowa pochodząca z Albanii, zjawia się mieszkaniu, w którym pracuje, we właściwym momencie. Albo nie? Polska premiera.

 

 

Dom, reż. Vee Shi (Australia) 2022, 15’, 16+
Ming, pogrążona w żałobie chińska matka, przyjeżdża do Australii, w której mieszkał jej niedawno zmarły syn. Wraz z jego przyjacielem Erikiem odbywa podróż upamiętniającą mężczyznę. W jej trakcie odkrywa długo skrywany sekret. Film prezentowany m.in. na MFFK Flickerfest. Polska premiera.

 

Z mgły, reż. Tigrane Minassian (Francja) 2022, 20’, 15+
Nicea, 1978 rok. W Wigilię Bożego Narodzenia Annie odbiera telefon od córki, która wiele lat temu dołączyła do sekty. Matka ma tylko kilka minut, aby z pomocą policji dowiedzieć się, gdzie jest jej dziecko i uratować je przed zbiorowym samobójstwem. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Trzy ziarna soli, reż. Ingrid Chikhaoui (Francja) 2022, 26’, 18+
Dwie siostry w wieku 8 i 5 lat spędzają samotnie czas w domu na wsi. Młodsza z nich, Elsa, połyka trzy ziarna gruboziarnistej soli. Judith oznajmia jej, że jest skazana na śmierć przez odwodnienie i zostało jej tylko kilka godzin życia. Powrót matki wywraca los rodziny do góry nogami. Film nagrodzony m.in. na MFF Kinenova.

Data

lis 21 2023
Expired!

Czas

17:30 - 19:20

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12