MATKA W OFFIE

Nasze relacje z matkami mogą mieć bardzo różne oblicza. Choć oparte na miłości, nie muszą wcale być łatwe. Dla obu stron…

 

Matki, reż. Birutė Kapustinskaitė (Litwa) 2021, 15’, 13+
Ciężarna córka przyjeżdża do rodzinnego domu na weekend. Młoda kobieta chce spędzić miło czas z matką, ale ta ma dla niej pewną propozycję… Polska premiera.

 

Dzieci bohemy, reż. Judith Chemla (Francja) 2021, 22’, 13+
Idi i Rita mieszkają ze swoją babcią Manie. Dzieciom udaje się zachować więź, jaką mają ze swoją wyjątkową matką. Polska premiera.

 

Tak też mogłoby być, reż. Eilat Ben Eliyahu (Czechy) 2021, 27’, 15+
Reżyserka, przeglądając rodzinne albumy ze zdjęciami i prowadząc rozmowy z ojcem, stara się poznać życie swojej matki, która popełniła samobójstwo. Postanawia zainscenizować spotkanie, która nigdy się nie odbędzie. Osobisty dokument hybrydowy łączący elementy fikcji i faktu. Polska premiera.

 

Kursantka, reż. Lee Mi Ji (Korea Płd.) 2020, 16’, 13+
Kyung-hee jest kobietą po sześćdziesiątce i nieumiejętność korzystania z komputera nastręcza jej coraz więcej kłopotów. Postanawia wziąć udział w zajęciach z informatyki w lokalnym domu kultury. Problem w tym, że może się na nie zapisać tylko przez internet. Europejska premiera.

 

Warzywa i owoce, reż. Maciej Jankowski (Polska) 2021, 26’, 13+
Otyły 12-latek Wojtek wstydzi się siebie i swojej mamy, która prowadzi podupadający sklepik spożywczy. Pewnego dnia nastolatek buntuje się. Film nagrodzony m.in. na Festiwalu Kamera Akcja i Solanin Film Festiwal.

Data

lis 24 2022
Expired!

Czas

20:15 - 22:00

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12