Lucas

FOKUS: PEŁNY METRAŻ
Fokus: Pełny metraż to konkurs pełnometrażowych filmów aktorskich z wyraźnie autorskim stylem. O nagrodę walczą zarówno młodzi twórcy i twórczynie, jak i doświadczeni reżyserzy i reżyserki. W tym roku w konkursie bierze udział 8 filmów autorów z 6 krajów.

 

W ramach świętowania 75-lecia Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przed wybranymi seansami filmów pełnometrażowych zaprezentowane zostaną krótkometrażowe animacje wyprodukowane przez studio.

 

Transfer, reż. Krzysztof Kiwerski (Polska) 2021, 7’
Trud i wysiłek zainwestowany w uzyskanie wolności niekiedy przynosi skutek daleki od oczekiwanego, a pozorna pomoc w jej realizacji, rzadko bywa bezinteresowna. Totalny transfer osobowości nigdy nie jest całkowity.

 

Lucas, reż. Álex Montoya (Hiszpania) 2021, 91’, 18+
Lucas właśnie stracił ojca i jego świat zaczyna się rozpadać. Pewnego dnia spotyka Alvaro, który proponuje mu zapłatę za kilka zdjęć. Mężczyzna chce wykorzystać wizerunek Lucasa do stworzenia fałszywych kont w mediach społecznościowych, dzięki którym będzie mógł rozmawiać z nieletnimi dziewczynami. Zdesperowany chłopak przyjmuje ofertę. Film nominowany do Nagrody Goya. Polska premiera.
Po seansie zapraszamy na dyskusję.

Data

lis 23 2022
Expired!

Czas

19:30 - 21:10

Koszt

12.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet