LUBLIN MEDIA MEETINGS: MŁODZI A FESTIWALE, CZYLI PRZYSZŁOŚĆ BRANŻY

Panel poświęcony zaangażowaniu młodych twórców i organizatorów w festiwale filmowe. Celem spotkania jest zdiagnozowanie aktualnego stanu kina nastoletnich twórców, wpływowi młodych na kształt imprez filmowych oraz rozpoznanie potrzeb i oczekiwań potencjalnych odbiorców festiwali, którzy dopiero wchodzą w dorosłość. Panel
jest jednym z etapów przygotowania festiwalu do 2023 roku, w którym Lublin stanie się Europejską Stolicą Młodzieży. Rozmowę poprowadzi Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.
Goście:
Magdalena Górniak – Dyrektorka artystyczna reAKCJI! Filmem zajmuje się hobbystycznie, jej największą pasją jest teatr i literatura obyczajowa. Przez lata aktywnie działała w Szkole Musicalu Erato w Poznaniu, dzięki której miała okazję wystąpić w wielu spektaklach teatralnych. Studiuje Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wolnych chwilach ogląda filmy, czyta, podróżuje, tańczy i pisze własne utwory
literackie oraz scenariusze. Nie wyobraża sobie życia w samotności – najwięcej radości daje jej współpraca i spędzanie czasu z innymi ludźmi oraz praca z dziećmi.
Jakub Jaskóła – Dyrektor Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego reAKCJA! Student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Od 5 lat ściśle związany z branżą video. Zajmuje się produkcją reklam i teledysków oraz multikamerową realizacją transmisji na żywo. Certyfikowany operator drona. Od dzieciństwa pasjonuje się fotografią oraz filmem. Miłośnik gór i Formuły 1.
Antek Michalak – tworzy filmy od czasów liceum, kiedy to został współzałożycielem amatorskiej grupy filmowej AAAAA films. Specjalizuje się w absurdalnych komediach i obecnie pracuje nad kolejną na potrzeby licencjatu na kierunku Produkcja medialna na UMCS. Jego ostatnie filmy zostały nagrodzone nagrodą dla najlepszej fabuły w Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS w Bydgoszczy („Drugi”) oraz II nagrodą w kategorii fabuła na 16. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku („Umęczony ludu!”).
Maja Radecka – absolwentka III L.O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie, gdzie organizowała Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Unia Film Festival. Obecnie pracuje w Kinie Charlie w Łodzi. Angażuje się w wiele inicjatyw filmowych.
Zuzanna Ślusarczyk – uczennica Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa. Autorka filmu animowanego „Wewnętrzna smoła” nagrodzonego w Konkursie Filmów Amatorskich na Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy.
Wydarzenie będzie transmitowane na naszym facebookowym fanpage’u.
Rozmowa będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

Data

lis 23 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Online