Jak opowiadać o historii? – webinarium

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej i wyzwolenia KL Auschwitz. Wiele osób i instytucji zastanawia się, jak przypominać ważne wydarzenia historyczne, by uchronić je przed zapomnieniem. Dlaczego historia jest dla nas taka ważna? Czy filmy, gry wideo i inne formy multimedialne oparte na często traumatycznych wydarzeniach z przeszłości mogą mieć walor rozrywkowy? Czy przeszłość można wykorzystać do opowiadania o teraźniejszości i przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas webinarium pt. „Jak opowiadać o historii?”. W spotkaniu wezmą udział: Tomasz Dobosz, Anna Dobrowolska, Irek Dobrowolski i Mariusz Laszuk.

Rozmowę poprowadzi dr Radosław Bomba, dyrektor Centrum Badań Gier Wideo UMCS i adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, autor książki Gry komputerowe w perspektywie antropologii codzienności i współredaktor pierwszej w Polsce monografii poświęconej humanistyce cyfrowej Zwrot cyfrowy w humanistyce.

Wydarzenie będzie transmitowane na naszym facebookowym fanpage’u, gdzie będzie można zadawać pytania w komentarzach. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Data

lis 26 2020
Expired!

Czas

20:00 - 21:30