KRYZYS MĘSKOŚCI?

Czym jest męskość? Są ludzie, którzy mają proste odpowiedzi na to pytanie. Ale nam wydaje się, że we współczesnym świecie trudno o łatwe odpowiedzi. Podobnie, jak autorom filmów, które obejrzycie w tym bloku.
Abadai, reż. Sivan Malca, Vladimir Dzyackevich, Orit Nahari Tzipkin (Izrael) 2020, 16+

Shlomi jest hazardzistą. Zapożycza się u lokalnego gangstera, by rozwiązać narastające problemy. Ale każdy dług trzeba kiedyś spłacić… Polska premiera.

 

Boys, reż. Alec Pronovost (Kanada) 2020, 19’, 16+

Simon chce wziąć wolne, by odwiedzić swoją dziewczynę w Toronto. Szef zgadza się pod jednym warunkiem – Simon zabierze w podróż specyficznego kolegę, JP. Wspólna droga nie zapowiada się przyjemnie, a gdy wyruszają… jest jeszcze gorzej. Polska premiera.

Skracając dystans, reż. Antoine Cuevas (Francja) 2020, 22’, 15+

Sylvain ze szczytu wzgórza kontempluje wioskę u swoich stóp. Po co tu przybył? Czego szuka? I dlaczego obserwuje małą dziewczynkę i jej matkę? Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Czy lubisz poezję?, reż. Eduardo Mattos (Brazylia) 2020, 16’, 15+

Roberto jest jednym z wielu mieszkańców największego miasta Ameryki Południowej. Rozpoczyna terapię mającą złagodzić jego zaburzenia lękowe. Efekty są jednak zaskakujące… Polska premiera.

Data

lis 19 2021
Expired!

Czas

20:30 - 22:00