KOBIETA KONTRA SYSTEM

Filmy o kobietach, które próbują przeciwstawić się w systemowym nierównościom.

 

Już po nim, reż. Tarek El Sherbeny (Egipt) 2022, 12’, 15+
W mroźną zimową noc w Kairze 28-letni Hazem wita mężczyzn na pogrzebie swojego ojca. Religijne rytuały przerywa nagłe pojawienie się owdowiałej matki, która ujawnia romanse zmarłego. Żałobnicy próbują ją uciszyć. Jak zachowa się Hazem?

 

Na grobie mojego ojca, reż. Jawahine Zentar (Francja) 2022, 24’, 15+
Jutro ma się odbyć pogrzeb ojca Maïne. Zgodnie z tradycją trumnę na cmentarz mogą odprowadzić wyłącznie mężczyźni. Dziewczyna nie zamierza jednak posłuszie czekać w domu. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Udomowiona, reż. Deniz Uymaz (Turcja) 2023, 19’, 15+
Firaz mieszka na tureckiej prowincji. Po śmierci ojca wszyscy oczekują, że zaopiekuje się dziadkiem, ale ona chce wyjechać do miasta. Pomagając przy organizacji pogrzebu, niecierpliwie oczekuje przyjazdu kuzynki, która ma jej pomóc znaleźć pracę. Polska premiera.

 

Prawda, reż. Tamara Denić (Niemcy) 2022, 28’, 16+
Fotoreporterka dokumentująca działalność serbskich nacjonalistów pada ofiarą pogróżek. Gdy agresja zaczyna dotykać jej córki, zaczyna zastanawiać się nad wyjazdem do Niemiec, gdzie, jak zakłada, mogłaby bezpiecznie wykonywać swój zawód. Film nagrodzony Max Ophüls Preis. Polska premiera.

Data

lis 25 2023
Expired!

Czas

14:00 - 15:25

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12