GRANICE WIARY

Wiara to pojęcie znacznie szersze niż religia. Wiara może dodawać skrzydeł lub ograniczać, może nadawać sens, ale i zawężać horyzonty. Wiele zależy od tego, gdzie sami sobie wyznaczymy granice…

 

Śmierć ptaszkom i pszczółkom, reż. Calleen Koh Yee Lin (Singapur) 2021, 11’, 16+
Trzy historie czwórki przeciętnych Singapurczyków – bliźniaków, prefekta szkoły średniej i konserwatywnej gospodyni domowej – których seksualne sytuacje spotykają w ciągu dnia. Film prezentowany m.in na MFFA w Annecy.

 

Lata świetlne, reż. Monika Proba (Polska) 2021, 28’, 15+
Vitali od dziecka marzył, by zostać księdzem. Dzieli go od tego jeszcze jeden krok – zgodnie z regułami kościoła prawosławnego musi znaleźć żonę. W oczekiwaniu na zmiany, wynajmuje mieszkanie z przyjacielem z seminarium. W dwóch niedużych pokojach, wśród książek i ikon, budują własny świat, w którym żyją poza czasem i zasadami codzienności. Film wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym i KFDF „Młodzi i film”.

 

Cnoty niewieście, reż. Stéphanie Halfon (Francja) 2021, 30’, 18+
Etel, 9-letnia dziewczynka mieszkająca w chasydzkiej społeczności Paryża, zaczyna miesiączkować. Myriam, jej matka, w końcu patrzy na nią jak na kobietę. Etel jest w zachwycie, dopóki nie dowiaduje się, że w jej religii kobiety podczas okresu są uważane za nieczyste. Film nagrodzony m.in. na MFF w Tiranie.

 

Święty Android, reż. Lukas von Berg (Niemcy) 2021, 6’, 15+
Żona Normana umiera, więc mężczyzna wzywa kapłana do ostatniego namaszczenia. W drzwiach staje jednak ktoś, kogo się nie spodziewał… Polska premiera.

Data

lis 19 2022
Expired!

Czas

20:50 - 22:10

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12