FOKUS: TEMAT CZ. 2

Fokus: Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach. Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.

 

Afrykata, reż. Anna Gyimesi (Węgry) 2022, 26’, 16+
Samotna matka wyjeżdża ze swoimi córkami na zasłużone wakacje. Czy będzie w stanie odpocząć, mając pod opieką dwie żądne wrażeń nastolatki? Film nagrodzony m.in. na MFFK Friss Hús w Budapeszcie. Polska premiera.

 

 

Obiecuję ci raj, reż. Morad Mostafa (Egipt) 2023, 25’, 13+
Po brutalnym incydencie Eissa, 17-letni afrykański imigrant w Egipcie, walczy z czasem, aby za wszelką cenę uratować swoich bliskich. Film nagrodzony na MFF w Cannes. Polska premiera.

 

Milczący, reż. Basile Vuillemin (Francja) 2022, 20’, 15+
Jorick jest jednym z pięciu członków załogi małego trawlera. Po 4 dniach bez połowu staje przed dylematem: wrócić z pustymi rękoma czy zdecydować się, wbrew radom części załogi, na kłusownictwo w zakazanej strefie? Film nagrodzony m.in. na MFFF w Namurze. Polska premiera.

Data

lis 18 2023
Expired!

Czas

20:20 - 21:35

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet