Fokus: Temat cz. 1

Fokus: Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach. Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Ogródki działkowe/Community Gardens, reż. Vytautas Katkus (Litwa) 2019, 15’ 

Ojciec i syn wyjeżdżają razem na działkę. Spędzając razem czas, próbują znaleźć nić porozumienia. Czy to jeszcze możliwe?

Film prezentowany m.in. na MFF w Cannes.

 

 

 

Raj/Paradise, reż. Pablo Guirado (Francja) 2019, 27’ 

Mario przewozi ciężarówką nielegalnych imigrantów z Hiszpanii do Francji. Strajk uniemożliwiający przejazd przez granicę zakłóci jego podróż.

Polska premiera.

 

 

 

Karta pobytu/Registration, reż. Michael Borodin (Rosja) 2019, 18’ 

Uzbecka imigrantka wychodzi z domu po leki dla chorego dziecka. W drodze powrotnej zatrzymuje ją policja. Zaczyna się najdłuższa noc w życiu kobiety.

Polska premiera.

 

 

 

Mrówka/Ant, reż. Mischa Meyer (USA) 2019, 13’ 

Podczas zamieszek w Los Angeles czterech czarnoskórych nastolatków postanawia okraść sklep z komiksami. Pozornie prosty napad zaczyna się komplikować.

 

 

 

 

Wszy/Les Poux, reż. Marc Lahore (Francja) 2019, 13’ 

Pięcioro przyjaznych i dynamicznych wolontariuszy próbuje zaopiekować się bezdomnym Tamilem. Ale jak pomóc komuś, z kim nie można się porozumieć?

Polska premiera.

Data

lis 26 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja