FOKUS: TEMAT CZ. 1

Fokus: Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach. Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.
Shakira, reż. Noémie Merlant (Francja) 2020, 25’, 18+

Shakira, młoda Cyganka, próbuje uratować rodzinę przed utratą domu i powrotem na ulicę. Poznaje Mariusa, członka gangu złodziei. Dziewczyna chce do nich dołączyć. Polska premiera.

 

Dobranoc/, reż. Anthony Nti (Ghana) 2019, 21’, 16+

Cudzoziemiec w Ghanie dostaje od swojego gangu zadanie znalezienia dzieci do ryzykownej pracy. Dzień spędzony z Princem i Matyldą sprawia, że zaczyna mieć wyrzuty sumienia. kwestionować sens takiego kroku. Grand Prix na MFFK w Clermont-Ferrand.

The Van, reż. Erenik (Francja) 2019, 15’, 16+

Syn bierze udział w nielegalnych walkach odbywających się w jeżdżącym po mieście vanie. Jeszcze kilka pojedynków i będzie mógł opłacić wyjazd z Albanii. Chce zabrać ze sobą ojca, ale czy ojciec też tego chce? Film prezentowany m.in. na MFF w Cannes. Polska premiera.

 

 

Listy do więzienia, reż. Lind (USA) 2020, 33’, 15+

Richard jest dobrodusznym funkcjonariuszem więziennym. Pewnego dnia zostaje oddelegowany do kontroli korespondencji osadzonych. Wkrótce wplątuje się w osobiste sprawy jednego z więźniów. Film nominowany do Oscara.

Data

lis 20 2021
Expired!

Czas

20:15 - 21:45