Fokus: Pomysł

W konkursie Fokus: Pomysł znalazły się filmy, które zaskakują swoją formą i podejściem do tematu. Ich autorki i autorzy często wykorzystują dobrze znane konwencje, by opowiedzieć w nietypowy sposób o problemach i zjawiskach na pozór nie przystających do komedii czy musicalu. Udowadniają, że kino gatunkowe nie musi być tylko rozrywką.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

4 dni po Świętach/4 Days after Christmas, reż. Peter Hoferica (Słowacja) 2019, 12’ 

Brat i siostra spotykają się w Bratysławie na Święta Bożego Narodzenia. Szukając miejsca do zaparkowania, rozmawiają w aucie o kwestiach, których nie poruszali przez cały rok.

Polska premiera.

 

 

 

Ćśśś!/Shhhh, reż. Jonathan Mordechay (Izrael) 2019, 13’ 

Zapowiada się kolejny zwyczajny wieczór. Tata wrócił z pracy, mama przygotowała obiad, trzeba tylko uważać, żeby nie obudzić dziecka, które właśnie zasnęło, bo może stać się coś złego…

Polska premiera.

 

 

 

Dziedzictwo/The Legacy, reż. Chauvat Pierre-Alexandre (Francja) 2019, 20’

Traper zgadza się zostać szeryfem w małym miasteczku po kilku latach życia w dziczy. Umowę z burmistrzem ma zawrzeć w saloonie. Nieoczekiwanie pojawia się tam obecny szeryf, który nie zamierza rezygnować ze swojego stanowiska.

Polska premiera.

 

 

Filmy z epoki smogu, reż. Michał Zadara, Barbara Wysocka (Polska) 2019, 16’ 

Reżyser próbuje przekonać producenta do sfinansowania projektu o zagrożeniu smogiem w Warszawie. Na drodze do realizacji swojego pomysłu napotyka wiele przeszkód natury instytucjonalnej, emocjonalnej i praktycznej.

 

 

 

Pachołek/Cone, reż. Sébastien Auger (Francja) 2019, 21’ 

Michel, młody mężczyzna z przewlekłą depresją, jedzie do rodzinnej wioski. Na drodze napotyka… pachołek. Ten nowy towarzysz podróży skłania go do stawienia czoła swoim lękom i traumom.

Film prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

 

 

Weekend, reż. Ario Motevaghe (Iran) 2019, 7’ 

Rodziny piknikują w parku. Cel ich wizyty jest jednak zupełnie inny niż błogie spędzanie czasu…

Polska premiera.

 

 

 

 

Burqa City, reż. Fabrice Bracq (Francja) 2019, 20’ 

Sulejman i Leila właśnie złożyli przysięgę małżeńską, na dobre i na złe. Dobre jest to, że bardzo się kochają. Złe, że żyją w pełnym absurdów kraju rodem z literatury Kafki.

Polska premiera.

Data

lis 27 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:55

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja