FOKUS: EMOCJE CZ. 3

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Kłamcy, włóczędzy i złodzieje, reż. David Benedek (Słowacja) 2021, 26’, 18+

Nikola właśnie skończyła szkołę i ma konkretną wizję przyszłości. Plany zaczynają się rozpadać po zerwaniu z chłopakiem. Dziewczyna nie załamuje się, podejmuje pracę w klubie ze striptizem i próbuje uwolnić się od toksycznych relacji.

Dygresja, reż. Denis Larzillière (Francja) 2019, 12’, 16+

Mia, czekając na kierowcę Ubera, otrzymuje tragiczną wiadomość. Omyłkowo wsiada do samochodu Toma. Czy to początek nowej znajomości? Polska premiera.

 

Misiaczek, reż. Nicolas Birkenstock (Francja) 2020, 27’, 16+

Misiaczek jest lunatyczką. W nocy przemierza samotnie ulice, zawsze tą samą trasą. Zaniepokojona matka dziewczyny próbuje ją leczyć. Misiaczek chce się dowiedzieć, jaki jest cel jej conocnych eskapad. Film wyróżniony na MFFK w Palm Springs. Polska premiera.

Nadchodzę, reż. Bertrand Basset (Francja) 2020, 15’, 16+

Babcia zmarła. Po latach małżeństwa Hubert zostaje sam. Osaczony przez rodzinę, która próbuje go ubezwłasnowolnić, może liczyć tylko na starą butelkę dobrej whisky i pomoc wnuczki Léonie. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

Data

lis 26 2021
Expired!

Czas

19:45 - 21:05