Fokus: Emocje cz. 2

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.

 

Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Pierwsze pożegnania/First Goodbyes, reż. Mathilde Profit (Francja) 2019, 24’ 

Ojciec odwozi córkę do Paryża, gdzie dziewczyna ma zacząć nowe, studenckie życie z dala od domu i od niego. To ich pierwsza wspólna podróż, być może ostatnia. Oboje wiedzą, że nadchodzi czas pożegnania.

Film nagrodzony na festiwalu w Angers. Polska premiera.

 

 

Brooklyn Park, reż. Nikola Duravcevic (USA) 2019, 15’

Podczas nocnej zmiany somalijski kierowca żyjący z przewożenia nowojorczyków otrzymuje wiadomości o rodzinnej tragedii. Pasażerowie jego auta wciąż się zmieniają, a on nie może uwierzyć, że to, co usłyszał, jest prawdą.

Polska premiera.

 

 

 

O włos/Pile poil, reż. Lauriane Escaffre, Yvonnick Muller (Francja) 2018, 21’

Za trzy dni Elodie zdaje egzamin na kosmetyczkę. Jej ojciec Christophe, rzeźnik, wolałby, żeby córka pomagała mu w sklepie. Elodie zajmuje inny problem: musi znaleźć… owłosioną modelkę, dzięki której zda egzamin.

Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

 

 

 

1 listopada/November 1st, reż. Charlie Manton (Wielka Brytania) 2019, 25’ 

Bonnie chce być świadkiem egzekucji mordercy swojego syna. Wraz z córką jadą do więzienia, w którym ma zostać wykonany wyrok. Wspólna podróż nie będzie jednak dla nich łatwa.

Film nagrodzony studenckim Oscarem. Polska premiera.

 

 

 

Naklejka/Sticker, reż. Georgi M. Unkovski (Macedonia) 2020, 19’ 

Nieudana próba odnowienia dowodu rejestracyjnego samochodu sprawia, że Dejan wpada w biurokratyczną pułapkę. Okazuje się, że to test odpowiedzialnego ojcostwa.

Film prezentowany m.in na FF w Sundance. Polska premiera.

Data

lis 28 2020
Expired!

Czas

16:30 - 18:20

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja