Fokus: Emocje cz.1

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.
Ze względu na decyzję dystrybutora film Moje serce nie może zostać pokazany online.

Tęsknota/Homesick, reż./dir. Koya Kamura (Francja) 2018, 27’

Minęły dwa lata od katastrofy w Fukushimie. Murai systematycznie przemierza strefę zamkniętą w poszukiwaniu ważnej pamiątki. Pewna kobieta, dowiadując się o jego wyprawach, prosi go o nietypową przysługę.

Film nagrodzony na festiwalu Hollyshorts.

 

 

 

Moje serce, reż./dir. Damian Kocur (Polska) 2019, 30’

Sytuacja zawodowa zmusza Rozalię, aktorkę, do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha. Nowe miejsce oznacza dla niej etatową pracę w lokalnym teatrze, a dla jej 7-letniego synka Kazika nową szkołę. Na miejscu bohaterka angażuje się w znajomość z nauczycielem Darkiem i przygotowuje się nowej sztuki. Niespodziewanie wydarzenia z życia Rozalii splatają ją z jej sceniczną rolą.

Film nagrodzony na FF Opolskie Lamy.

Ze względu na decyzję dystrybutora film nie może zostać pokazany online.

 

Mina, reż./dir. Woogeon Park (Korea Płd.) 2018, 23’ 

Mina jest nastolatką sprawiającą problemy w szkole. Pewnego dnia w jej mieszkaniu zjawia się znajomy policjant. Mężczyzna przychodzi z wiadomością, że ktoś, kto wyrządził jej wielką krzywdę, chce się z nią spotkać.

Międzynarodowa premiera.

 

 

 

Sole Mio, reż./dir. Maxime Roy (Francja) 2019, 23’ 

25-letni Daniel zarządza rodzinną firmą. Przed laty jego ojciec rozstał się z matką i wyjechał do innego miasta. Kobieta nie zna prawdziwego powodu jego decyzji, w przeciwieństwie do syna. Danielowi zaczyna ciążyć sekret ojca, który postanawia go odwiedzić, ale chce utrzymać wizytę w tajemnicy.

Polska premiera.

Data

lis 23 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:50

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja