FOKUS: EMOCJE CZ. 1

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.

 

Dorlis, reż. Enricka MH (Francja) 2021, 25’, 16+
15-letnia Nora przeprowadza się ze swoją matką i 6-letnią siostrą Melissą na północ Martyniki. Mają opiekować się sparaliżowanym w wyniku udaru dziadkiem. Przebywanie w obecności mężczyzny sprawia, że powracają trudne wspomnienia.

 

Nie jutro, reż. Amerissa Basta (Grecja) 2022, 20’, 16+
Michalis ma zaledwie 24 godziny, by na nowo zdefiniować swoje życie i pogodzić się z bliskimi. Gdy poznaje dziewczynę, marzy tylko o tym, by poranek nigdy nie nadszedł. Film prezentowany m.in. na MFF w Atenach. Polska premiera.

 

 

Ziomal, reż. George-Alex Nagle (Australia) 2021, 33’, 15+
Po długiej rozłące Jack przyjeżdża na weekend do swojego ojca, Johna, który mieszka na robotniczych obrzeżach Sydney. Wspólnie spędzony czas ma im pomóc odbudować relację. Czy Johnowi uda się przezwyciężyć autodestrukcyjną naturę i odzyskać miłość syna? Film nagrodzony Międzynarodowym Grand Prix na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Pomocnik, reż. Lucas Bacle (Francja) 2023, 24’, 15+
Marc marzy o zostaniu szefem kuchni. Na co dzień opiekuje się Quentinem, przyjacielem z niepełnosprawnością ruchową. Pewnego dnia Marc otrzymuje atrakcyjną propozycję pracy wiążącą się z rocznym wyjazdem. Staje przed dylematem, który może mu pomóc rozwiązać tylko Quentin. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

Data

lis 18 2023
Expired!

Czas

18:30 - 20:15

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet