FOKUS: EMOCJE CZ. 1

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Taniec, reż. Danielius Minkevičius (Litwa) 2021, 20’, 15+
Syn odbiera z lotniska ojca, który wraca do Wilna po długiej podróży służbowej. Młody człowiek spieszy się na imprezę. Podczas podróży autem prowadzą trudną rozmowę. Film prezentowany m.in. na MFF Energa Camerimage.

 

Nieskończony żar, reż. Joaquín León (Hiszpania) 2021, 19’, 18+
Lola jest weganką, Aurelio – myśliwym. Ich matka właśnie umarła, a jej ciało zostało w morzu. Chociaż nie mają już ze sobą nic wspólnego, muszą stworzyć rytuał, aby się z nią pożegnać. Polska premiera.

 

W Seulu reż. Seung-Yi Jung (Korea Płd.) 2020, 30’, 13+
Samotna matka, wychowująca trzy córki, planuje przeprowadzkę. Chce sprzedać pianino, na którym gra najmłodsza dziewczynka. Dziecko stara się za wszelką cenę przekonać matkę, że instrument jest jej niezbędny do życia. Polska premiera.

 

Właściwe słowa, reż. Adrian Moyse Dullin (Francja) 2021, 15’, 15+
15-letnia Kenza i jej młodszy brat Madhi regularnie poniżają się nawzajem w mediach społecznościowych. W autobusie Kenza wystawia swojego naiwnego i romantycznego brata na próbę: ma wyznać miłość Jadzie, dziewczynie, którą kocha, ale która go nie zna. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Palm Springs.

Data

lis 18 2022
Expired!

Czas

19:30 - 21:00

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet