FOKUS: EMOCJE CZ. 1

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.

 

Kostki domina, reż. Jonathan Millet (Francja) 2020, 18’, 16+

Jeśli jedna kostka domino upadnie, za nią natychmiast upadną pozostałe. Tak zaczyna się historia Antoine’a. Polska premiera.

 

Przyzwoici ludzie, reż. Maxime Roy (Francja) 2020, 30’, 16+

30-letnia piosenkarka Manon niedługo urodzi swoje pierwsze dziecko. Jej chłopak Ludo ciężko pracuje, ale jego pensja nie wystarcza na utrzymanie rodziny. Kobieta walczy więc z biurokratyczną maszyną o przyznanie zasiłku. Czy Manon i Ludo są gotowi na zostanie rodzicami? Najnowszy film laureata Nagrody im. Krzysztofa Szota. Polska premiera.

Krótka wieczność, reż. Joshua Jadi (Austria) 2020, 15’, 15+

Ojciec Anny umiera. Kobieta chce po raz ostatni zebrać rodzinę w jednym pokoju, ale jej matka znajduje kolejne powody, by nie stanąć przy łóżku męża. A czas się kończy… Film nagrodzony na MFFK w Linzu.

 

Graj dla wszystkich, reż. Ivan Petukhov (Rosja) 2020, 20’, 13+

Pięciu członków trzeciorzędnej orkiestry marszowej wyrusza na koncert. Jadą po wyboistej drodze zdezelowanym minibusem. Nie podejrzewają, że ta podróż pozwoli im uświadomić sobie sens swojej pracy. Film prezentowany m.in. na MFF w Moskwie. Polska premiera

 

Data

lis 19 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:20