Fokus: Eksperyment

Fokus: Eksperyment to konkurs filmów, których autorzy szukają nowych form opowiadania historii, zaprzeczają logice, łamią schematy, zmieniają zasady kompozycyjne. W wyniku ich eksperymentów powstają unikatowe produkcje, które pozwalają spojrzeć na nasz świat z nowej perspektywy.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Inwazja/The Invasion, reż. Dante Rustav (Uzbekistan) 2020, 15’ 

Każde społeczeństwo funkcjonuje zgodnie z własnym rytmem. Nawet najmniejsza ingerencja w tę rutynę może spowodować nieodwracalne zmiany.

Film nagrodzony na MFF w Nancy. Polska premiera.

 

 

 

Rodzina Dakotów/The Dakota Family, reż. Toni Hilgersson (Belgia) 2019, 30’ 

Dziwne, przypominające śmierć stworzenie kręci się wokół łóżka dziadka Dakoty. Patriarcha wie, że pora wezwać członków klanu. Jego rodzina, nietypowa i rozbita, będzie musiała się zjednoczyć. Czy przybędą na czas, by dzielić ostatnie chwile z wodzem swojego plemienia?

Polska premiera.

 

 

Macierzyństwo/Maternity, reż. Nataliya Ilchuk (Ukraina) 2019, 17’ 

Obserwujemy matkę dwójki dzieci. Ich wychowanie pochłania jej cały czas i nie pozostawia przestrzeni dla siebie. Poświęcenie staje się dla wyczerpanej kobiety szansą na osiągnięcie stanu bliskiego duchowej ekstazie. Film prezentowany m.in. na MFF w San Sebastian.

Polska premiera.

 

 

 

Dwa ciała na plaży/Two Bodies on a Beach, reż. Anna Paavilainen (Finlandia) 2019, 20’ 

Półnaga kobieta budzi się na plaży owinięta folią. Chce dowiedzieć się, kto za tym stoi. Przekonuje starszą kobietę, by towarzyszyła jej w jej dokonaniu zemsty. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

Polska premiera.

 

 

Bądź czujny i gotowy/Stay Awake, be Ready, reż. Pham Thien An (Wietnam) 2019, 14’ 

Spokojny wieczór na jeden z wietnamskich ulic zakłóca wypadek motocyklowy. Reakcja świadków jest zaskakująca. A może wręcz przeciwnie?

Film nagrodzony na MFF w Cannes.

Data

lis 24 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:40

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja