FOKUS: EKSPERYMENT

Fokus: Eksperyment to konkurs filmów, których autorzy szukają nowych form opowiadania historii, zaprzeczają logice, łamią schematy, zmieniają zasady kompozycyjne. W wyniku ich eksperymentów powstają unikatowe produkcje, które pozwalają spojrzeć na nasz świat z nowej perspektywy.

 

Przerwa reklamowa, reż. Felipe Garrido Archanco (Hiszpania) 2021, 5+, 15+
Fałszywy blok reklamowy złożony z 11 fikcyjnych spotów, którym udaje się scharakteryzować język reklamy dzięki posługiwaniu się nim. Polska premiera.

 

Wewnątrz, reż. Yann Chapotel (Francja) 2021, 6’, 13+
Wewnątrz rozwija się mozaika okien budynku, które reżyser regularnie filmował z własnego okna. Wzdłuż tej granicy, gdzie wnętrze otwiera się na zewnętrze, nakładają się i reagują na siebie momenty codziennego życia, tworząc choreograficzny fresk prostych gestów. Film nagrodzony m.in. na Vienna Shorts. Polska premiera.

 

Słodkie problemy pierwszego razu, reż. Eva Zanen (Niderlandy) 2021, 14’, 18+
Na podzielonym ekranie obserwujemy pięć par uprawiających ze sobą seks po raz pierwszy, z całą towarzyszącą temu niezręcznością rzadko pokazywaną na na srebrnym ekranie. Tragikomiczny, eksperymentalny film erotyczny bez eksponowania piersi i tyłków. Polska premiera.

 

Konstrukcja dźwięku, reż. Cristóbal Arteaga Rozas (Hiszpania) 2021, 18’, 15+
Para przygotowuje posiłek dla swoich gości. Orientują się, że brakuje im jednego składnika. On zostaje w kuchni, ona wychodzi do sklepu… Polska premiera.

 

Cichy człowiek, reż. Nyima Cartier (Francja) 2021, 14’, 13+
Pierre wygląda przez okno biurowca położonego w La Défense, paryskiej dzielnicy biznesowej. Obserwuje kolegę, który został zwolniony tego ranka i od wielu godzin siedzi na ławce. Dlaczego nie idzie do domu? Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

 

Choulequec, reż. Benoit Blanc, Matthias Girbig (Francja) 2020, 26’, 16+
Ojciec poszukujący zaginionej córki dociera do odludnej wioski Choulequec. Absurdalne przepisy i bezpośrednia konfrontacja z miejscowym szeryfem to zaledwie przedsmak tego, co go tu czeka. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

Data

lis 24 2022
Expired!

Czas

18:30 - 20:00

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet