FOKUS: DZIECI (7+)

Konkurs filmów dla dzieci powyżej 7 roku życia. Biorą w nim udział produkcje animowane wykonane różnymi technikami, które podchodzą do młodego widza poważnie, będąc jednocześnie świetną rozrywką.

 

Siostra, reż. Kasia K. Pieróg (Polska) 2022, 12’, 7+
Dwie siostry podróżują przez Krainę Chmur w poszukiwaniu Wielkiego Drzewa. Wyprawa jest pełna niepowodzeń, wyrzeczeń, radości i smutków. Zbliżają się do celu i do siebie samych. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Oberhausen.

 

Krukowaty, reż. Sean McCarron (Kanada) 2022, 11’, 7+
Obsesja na punkcie wron utrudnia ekscentrycznemu chłopcu dopasowanie się do wymogów szkoły. Film nagrodzony na MFF w Calgary. Polska premiera.

 

 

Śmierć bogów, reż. Leto Stojanovic Meade (Wielka Brytania) 2022, 12’, 7+
Historia przytulania. Chłopiec podróżuje przez surrealistyczny świat, by odnaleźć „upadłego olbrzyma”. Film nagrodzony m.in. na MFFA w Londynie.

 

Upiorny upiór, reż. Kealan O’Rourke, Maurizio Parimbelli (Wielka Brytania) 2022, 28’, 7+
Potworek z innego wymiaru zostaje uwięziony w ludzkim świecie w noc Halloween. Dziewczynka musi stawić czoła lękom, by pomóc mu wrócić do domu. Polska premiera.

 

 

Tuż po projekcji zapraszamy na warsztaty, które będą świetną inspiracją do odkrywania nowych sposobów rodzinnego spędzania czasu. Zajęcia poprowadzi Justyna Czarnota.
Justyna Czarnota – pedagożka teatru, trenerka, kuratorka, managerka kultury. Prowadzi warsztaty dla różnych instytucji i organizacji w całej Polsce oraz projektuje materiały edukacyjne i rozwojowe. Jej głównym obszarem zainteresowania jest współczesny teatr dla dzieci, młodzieży i rodzin, ciekawią ją szczególnie przedstawienia eksperymentujące z pozycją publiczności i modele działania wzmacniające bliskość między osobami na widowni.
Filmy w wersji z polską lektorką.
Zajęcia w języku polskim.

Data

lis 25 2023
Expired!

Czas

11:30 - 13:00

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12