FOKUS: DOKUMENT

W tym konkursie oddajemy głos reżyserkom i reżyserom filmów dokumentalnych. Każda z tych produkcji ma inny temat, różnią się również podejściem do formy. Ich autorki i autorów łączy natomiast wnikliwa analiza oraz szerokie, zniuansowane spojrzenie na problemy, którymi się zajęli. Dla nich świat nie jest czarno-biały, ma wszystkie odcienie szarości.
25 lat bez asfaltu, reż. Fabi Andrade (Brazylia) 2021, 15’, 13+

Rose mieszka z synem w małej miejscowości niedaleko São Paulo. Poświęca się, by zapewnić Pedro lepszą przyszłości. Nieoczekiwane wydarzenie sprawi, że spojrzy na syna w inny sposób. Polska premiera.

 

Wszystkie odczucia w moim brzuchu, reż. Marko Djeska (Chorwacja) 2020, 13’, 18+

Po korekcie płci Matia próbuje odnaleźć prawdziwą intymną relację z heteroseksualnym mężczyzną. Film nagrodzony m.in. na MFFA Anibar i Animafest Zagrzeb.

 

Bab Sebta, reż. Randa Maroufi (Maroko) 2019, 19’, 15+

Seria rekonstrukcji sytuacji obserwowanych w Ceucie, hiszpańskiej enklawie na marokańskiej ziemi, w której kwitnie przygraniczny handel. Film nagrodzony m.in. na FF w Tempere. Polska premiera.

 

Zwykły facet, reż. Shoko Hara (Niemcy) 2020, 15’, 18+

Trzy kobiety opowiadają o swoich związkach z Richardem Ramirezem, seryjnym mordercą i gwałcicielem, z którym skontaktowały się po tym, jak został skazany. Film nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowych i Animafest Zagrzeb.

Data

lis 24 2021
Expired!

Czas

20:00 - 21:05