Fokus: Dokument cz. 2

W tym konkursie oddajemy głos reżyserkom i reżyserom filmów dokumentalnych. Każda z tych produkcji ma inny temat, różnią się również podejściem do formy. Ich autorki i autorów łączy natomiast wnikliwa analiza oraz szerokie, zniuansowane spojrzenie na problemy, którymi się zajęli. Dla nich świat nie jest czarno-biały, ma wszystkie odcienie szarości.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Żelazne numery, reż. Mateusz Lachowski (Polska) 2020, 21’

Obserwacja szkolenia sanitariuszy-ochotników przygotowujących się do służby podczas konfliktu we Wschodniej Ukrainie. Symboliczny obraz rzeczywistości z jaką przyszło zmierzyć się obywatelom Ukrainy w wyniku wojny w Donbasie.

Światowa premiera.

 

 

 

Złote guziki/The Golden Buttons, reż. Alex Evstigneev (Rosja) 2020, 20’ 

W 2016 roku prezydent Rosji powołał Gwardię Narodową, której zadaniem jest zapewnienie porządku publicznego, walka z terroryzmem i ekstremizmem. W rzeczywistości jest to putinowskie narzędzie opresji. Reżyser obserwuje proces szkolenia kadetów. Portretując chłopców, skupia się również na tym, co dzieje się na drugim planie.

Film nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym i MFF Visions du Réel.

 

 

Dziwor, reż. Pawel Dyllus (Polska) 2019, 29’ 

Po długiej przerwie wybitny artysta i reżyser Bogdan Dziworski kręci swój nowy film. Podczas pracy nawiązuje się ciekawa relacja pomiędzy nim a jego młodszym operatorem Pawłem.

Film nagrodzony na KFDF „Młodzi i Film”.

 

 

 

Gra wstępna/Foreplay, reż. Anne van Campenhout (Holandia) 2019, 15’ 

Obserwujemy dzieci uczestniczące w lekcji edukacji seksualnej. Na ich twarzach maluje się zakłopotanie i ciekawość, ale co się dzieje w ich umysłach?

Film nagrodzony na IDFA.

Data

lis 27 2020
Expired!

Czas

16:30 - 18:00

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja