Fokus: Dokument cz. 1

W tym konkursie oddajemy głos reżyserkom i reżyserom filmów dokumentalnych. Każda z tych produkcji ma inny temat, różnią się również podejściem do formy. Ich autorki i autorów łączy natomiast wnikliwa analiza oraz szerokie, zniuansowane spojrzenie na problemy, którymi się zajęli. Dla nich świat nie jest czarno-biały, ma wszystkie odcienie szarości.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Betonowe czasy/Concrete Times, reż. Lucia Kašová (Słowacja) 2018, 20’ 

Dokumentalna symfonia o Bratysławie, w której nostalgia miesza się z niepewnością przyszłości związanej z budową najwyższego budynku w mieście i jej skutkami społecznymi.

 

 

 

 

Mateczka kostucha/The Bony Lady, reż. Thiago Zanato, Adriana Barbosa (Meksyk) 2018, 20’ 

Arely Vazquez jest transpłciową kobietą i liderką ruchu religijnego Santa Muerte (Święta Śmierć) w Queens w Nowym Jorku. Podczas corocznego święta Mateczki Kostuchy staje przed wieloma wyzwaniami, aby spełnić obietnicę, którą złożyła 10 lat temu.  Film prezentowany m.in. na Short Waves Festival.

 

 

 

Szklane negatywy, reż. Jan Borowiec (Polska) 2019, 39’

Odnalezienie ukrytych na strychu lubelskiej kamienicy tytułowych negatywów portretujących miejscową żydowską społeczność staje się początkiem fascynującej podróży w czasie i przestrzeni. Próba rozwikłania tajemnicy ich autorstwa prowadzi do zaskakujących odkryć.

Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Po projekcji zapraszamy na Q&A online z reżyserem filmu Szklane negatywy Janem Borowcem, które transmitowane będzie na facebookowym fanpage’u festiwalu. 

Data

lis 25 2020
Expired!

Czas

19:45 - 21:05

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja