FOKUS: DOKUMENT

W tym konkursie oddajemy głos reżyserkom i reżyserom filmów dokumentalnych. Każda z tych produkcji ma inny temat, różnią się również podejściem do formy. Ich autorki i autorów łączy natomiast wnikliwa analiza oraz szerokie, zniuansowane spojrzenie na problemy, którymi się zajęli. Dla nich świat nie jest czarno-biały, ma wszystkie odcienie szarości.

 

81 metrów, reż. Janis Abele (Łotwa) 2022, 14’, 13+
Wiosna 2021. Kinofil podróżuje po ostatnich ocalałych kinach na Łotwie. Otwierając drzwi, szuka oznak życia. Film prezentowany m.in. na Short Waves Festival.

 

Pagirnis, reż. Anastasija Pirozenko (Niderlandy) 2021, 22’, 15+
Miejscy nomadzi mieszkają w przyczepach kempingowych na obrzeżach Amsterdamu. Niektórzy z nich przybyli tu z konieczności, jako odmieńcy, innych przywiodły idealistyczne poglądy. W prowizorycznej wiosce mają możliwość swobodnego kierowania swoim życiem. Ale czy na pewno? Film prezentowany m.in. na MFFD w Jihlawie. Polska premiera.

 

Belgia 2.0, reż. Jean-Benoît Ugeux (Belgia) 2021, 15’, 13+
Co się stanie, gdy świat opierający się na ruchu drogowym i logistyce utknie w martwym punkcie? Co, jeśli zabierze się nam chorobę, a nawet śmierć? Polska premiera.

 

Pomiędzy szklanymi ścianami, reż. Razan Hassan (Niderlandy) 2022, 14’, 15+
Anne nie może zaakceptować własnego dziecka z zespołem Downa. Próbuje przemóc swój opór, pracując metodami teatralnymi z Sarą, 32-latką z zespołem Downa. Czy kobiety nauczą się czegoś od siebie? Polska premiera.

 

We Have One Heart, reż. Katarzyna Warzecha (Polska) 2020, 11’, 13+
Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Film nagrodzony m.in. na MFF w Chicago.

Data

lis 20 2022
Expired!

Czas

17:00 - 18:00

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet